reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

    A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Badania prenatalne

Dołączył(a)
6 Styczeń 2019
Postów
2
Rozwiązania
0
Witam. Wykonałam nie dawno badania prenatalne na zasadzie takiej że najpierw miałam USG później pobrana krew. Wybrałam wyniki i zaniosłam do ginekologa. Jednak okazało się że nie może on ich odczytać ponieważ mam tylko na nich wynik pappa i brakuje siatki porównawczej. Chodzi o to że lekarz musi porównać wynik z wykresem. Jednak w laboratorium nie dali mi wykresu tylko sam wynik. Lekarz mnie skierował po ten wykres twierdząc że musieli zapomnieć mi go wydać a w Laboratorium powiedzieli że bydaja tylko wynik a siatkę czy wykres ma mieć ginekolog. I tak jestem odsyłana od jednego do drugiego :( co powinnam z tym zrobić??
 
reklama

Mamafasolki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
2 042
Rozwiązania
6
Ginekolog powinien mieć program, który przelicza uzyskane wyniki badań z krwi i bierze pod uwagę parametry z usg. Sama tabelka Ci nic nie da, bo o ile się nie mylę brana jest pod uwagę m.in. waga kobiety.
Wstępnie możesz sprawdzić sobie na FMF:
Link do: The Fetal Medicine Foundation - ale to tylko orientacyjna wartość.

Czy lekarz, u którego wykonywałaś badanie ma odpowiedni certyfikat FMF? Może to sprawdzić na ich stronie.
 

Rakel

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
51
Rozwiązania
0
Wg mnie laboratorium powinno dać wyniki z siatką porównawczą. Ja tak dostałam
 

Mamafasolki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
2 042
Rozwiązania
6
@Rakel ale wyników Pappa nie interpretuje się oddzielnie od wyników USG. Więc nawet jeśli dostałaś wyniki dla populacji polskiej (bo mniemam, że takie w MoMa) bez Twoich wyników USG nic Ci one nie powiedzą. Tzn. może trochę tak, bo można poczytać, ile i jaki stosunek jednego do drugiej, ale ważne są też pomiary USG :)A USG zależy od lekarza i tego, co on bada - czy tylko NT, czy inne parametry też...

@Kinga209 poczytaj sobie u mamyginekolog o badania I trymestru.
 

Rakel

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
51
Rozwiązania
0
Dostałam wyniki wraz z siatką porównawczą (normami, parametrami czy jak to tam sobie nazwać) oraz wyniki kompleksowego USG dokładnie opisane przez genetyka. I z takim kompletem szłam do swojego ginekologa. Interpretował wszystko i omawiał na podstawie tego co mu przyniosłam. Może co miasto, czy lekarz to inne zwyczaje :)
 
Dołączył(a)
6 Styczeń 2019
Postów
2
Rozwiązania
0
Jak się okazało ani lekarz nie ma tej siatki ani w laboratorium mi jej nie udostępnią. Wydałam pieniądze na badania w błoto i teraz lekki stres czy na pewno wszystko z dzidziusiem jest ok. A na kolejne badania już za późno ponieważ wykonuje się je około 14 tygodnia ://
 

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry