reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

badania prenatalne

Dołączył(a)
26 Czerwiec 2019
Postów
8
Dziewczyny mam wyniki z badań prenatalnych i jestem załamana:(
Trisomia 21 1:8
Trisomia 18 1:1015
Trisomia 13 1:395


FHR 173 ud/min
CRL 58,9 MM
NT 1,7MM

Proszę o radę czy robić aminopunkcję?
 
Ostatnia edycja:
reklama
No niestety ryzyko wystąpienia ZD jest wysokie. Pamiętaj, że to są dane statystyczne, one często się mylą. Przy amnio jest wysokie ryzyko utraty. Ja osobiście bym nie robiła. Każda matka chce mieć zdrowe dziecko, ale dzieci z ZD są cudem tak jak wszystkie inne dzieci :)
 
A co powiedział lekarz wykonujący badanie ?? mi pani która wykonywała powiedziała ,że usg daję 80% pewności ,a krew to tylko 10% to jest statystyka
 
Dziewczyny mam wyniki z badań prenatalnych i jestem załamana:(
Trisomia 21 1:8
Trisomia 18 1:1015
Trisomia 13 1:395


FHR 173 ud/min
CRL 58,9 MM
NT 1,7MM

Proszę o radę czy robić aminopunkcję?
Najpierw musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co byś zrobiła, jaką decyzję podjęła, gdyby okazało się, że jednak będziesz miała dziecko z ZD...
Jeśli zdecydowałabyś się w takim przypadku przerwać ciążę, to zrób amniopunkcję.
Ja osobiście dla swojego świętego spokoju tak czy tak zrobilabym to badanie przy tak dużym ryzyku.
 
reklama
reklama
Do góry