reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

badania prenatalne

Dołączył(a)
26 Czerwiec 2019
Postów
8
Dziewczyny mam wyniki z badań prenatalnych i jestem załamana:(
Trisomia 21 1:8
Trisomia 18 1:1015
Trisomia 13 1:395


FHR 173 ud/min
CRL 58,9 MM
NT 1,7MM

Proszę o radę czy robić aminopunkcję?
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Nie poradzę ci co do amnio.
Jest to ciężka decyzja ale niestety taka, która tylko ty możesz podjąć.
Ale powiem ci tak. Mojej koleżance kilka lat temu wyszły bardzo kiepskie te wyniki. Lekarze namawiali na aborcje (mieszkamy w UK, tutaj to decyzja jak każda inna). Nie zdecydowała się na amnio, nie zdecydowała się na aborcje i dzisiaj ma zdrowego 7 latka bez żadnych problemów.
 
Nie poradzę ci co do amnio.
Jest to ciężka decyzja ale niestety taka, która tylko ty możesz podjąć.
Ale powiem ci tak. Mojej koleżance kilka lat temu wyszły bardzo kiepskie te wyniki. Lekarze namawiali na aborcje (mieszkamy w UK, tutaj to decyzja jak każda inna). Nie zdecydowała się na amnio, nie zdecydowała się na aborcje i dzisiaj ma zdrowego 7 latka bez żadnych problemów.
Też znam takie historie. Rozmawiałam z moją doktor o tym i ona mówi, że wielokrotnie miała takie sytuacje. Przezierność nie jest wysoka, więc duże szanse, że będzie dobrze. Jak jak koleżanki piszą, zastanów się czy zdecydowałabyś się na aborcję jeśli amnio by potwierdziła wyniki testu. Jeśli nie, to nie ma co ryzykować. Pracowałam z dzieciakami z ZD i uwierz mi, że są cudowne. Ja wiem, że są chore i nigdy nie będą funkcjonować w pełni jak zdrowe dzieciaki, ale jest z nimi kontakt, jest wielka miłość, okazują ją. A to matce wynagradza wszystko. Tu jest dużo łatwiej niż w przypadku nisko funkcjonujących autystyków, gdzie często prawie nie ma kontaktu. Zastanów się czy dasz radę wychować dziecko, które nigdy nie będzie w pełni samodzielne. My robiliśmy test pappa, ale wiedzieliśmy, że cokolwiek by nie wyszło to urodzimy je.
 
Nie poradzę ci co do amnio.
Jest to ciężka decyzja ale niestety taka, która tylko ty możesz podjąć.
Ale powiem ci tak. Mojej koleżance kilka lat temu wyszły bardzo kiepskie te wyniki. Lekarze namawiali na aborcje (mieszkamy w UK, tutaj to decyzja jak każda inna). Nie zdecydowała się na amnio, nie zdecydowała się na aborcje i dzisiaj ma zdrowego 7 latka bez żadnych problemów.
ja też jestem dobrej myśli, nie moge sie poddawać, a na amino chyba sie nie zdecyduje bo ciązy nie usunę
 
reklama
Ja też myślę ,że będzie dobrze , moja koleżanka też ma problem bo coś jej synkowi na serduszku wyszło ,ale też jej powiedzieli że raczej zaniknie , a jak nie to dzieciaczki żyją z tym zupełnie normalnie , trzymam kciuki żeby na 2 prenatalnym już wszystko było ok
 
Do góry