reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

Pola90

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2019
Postów
17
Miasto
Gdynia
Witam
Bardzo mocno zastanawiam się nad badaniami prenatalnymi, na które zostałam umówiona przez Panią doktor z samego początku.
Czytając doczytując lepszą skuteczność ma np. Odpłatny test nifty 99,9% który jest pobierany po przez krew, niż przysłowiowe grzebania przez Panią doktor.
Przypomnę, iż na tą chwilę mam zagrożoną ciążę,gdyż powstał krwiak.
Z góry dziękuję za cenne rady!! :)
 
reklama
Rozwiązanie
Hmmm Pani doktor już określiła termin porodu, powiedziała że wypisz wymaluj, bez żadnych wątpliwości, usg prenatalne wiem że określają trzy podstawowe trisomie, tylko pytanie czy lepiej ingerować i "grzebać" usg czy zrobić nie inwazyjne poprzez pobranie krwi czyli test nifty lub jakie tam są inne które również wykrywają trisomie i to nawet dużo dużo więcej niż trzy podstawowe
Usg prenatalne...jest bardzo szczegółowe...bardziej dokladne niz usg na zwyklej wizycie...lekarz robi Doppler a ..bada nerki pecherz...pluca....wszystko...jezeli beda odchylenia skieruje na nifty juz inne.Jezeli masz 35 lat masz bezplatne..
Przebadają się jak tylko możesz i się nie zastanawiaj.Ja miałam takie badania dziś.Pani doktor dokładnie ale to bardzo dokładnie wszystko obejrzała.Niestety u mnie nie ma szans na zdrową dzidzię,zespół Edwardsa,paskudnie usłyszeć coś takiego.A przede mną bardzo trudna decyzja.Życze Ci kochana wszystkiego dobrego i nie ma się co zastanawiać.Warto je robić.
Bardzo mi przykro,że to ciebie spotkało,ja też stałam przed trudną decyzją.U mnie zespół Downa,chore serduszko,decyzja podjęta.
 
reklama
Hmmm Pani doktor już określiła termin porodu, powiedziała że wypisz wymaluj, bez żadnych wątpliwości, usg prenatalne wiem że określają trzy podstawowe trisomie, tylko pytanie czy lepiej ingerować i "grzebać" usg czy zrobić nie inwazyjne poprzez pobranie krwi czyli test nifty lub jakie tam są inne które również wykrywają trisomie i to nawet dużo dużo więcej niż trzy podstawowe
Ja uważam że jak Cię na to stać, masz być spokojniejsza to rób nifty - choć jest to trochę nad wyrost badanie dla mnie jeśli nie ma konkretnych wskazan. Natomiast badanie prenatalne jest dużo tańsze i z krwiakami tak samo można je bezpiecznie wykonać (robi się je przez brzuch wtedy a nie gmera w środku jak napisałaś) i myślę że jest wystarczające :)
 
Najlepiej ograniczyć się do zwykłego USG a nifty pappy i inne wyciąganie kasy sobie darować (ew gdy naprawdę usg wyjdzie niekorzystnie... ale nie wcześniej). W pierwszej ciąży też miałam krwiaka, wszystko poszło dobrze na usg, usg jest robione przez brzuch więc bez obaw :)
Przy krwiaku i zażywaniu luteiny/duphastonu nie robiłabym testu pappy ani innego bazującego na twojej krwi. Ja popełniłam ten test i miałam zły wynik który w ogóle się nie sprawdził.
 
Papa jeśli USG wyjdzie źle to tylko formalność.Robią ten test bo inaczej nie zapłaci im fundusz jeśli idziesz na te badania że skierowaniem od lekarza.Także USG i wiadomo co jest nie tak.Pozdrawiam
 
reklama
Hmmm Pani doktor już określiła termin porodu, powiedziała że wypisz wymaluj, bez żadnych wątpliwości, usg prenatalne wiem że określają trzy podstawowe trisomie, tylko pytanie czy lepiej ingerować i "grzebać" usg czy zrobić nie inwazyjne poprzez pobranie krwi czyli test nifty lub jakie tam są inne które również wykrywają trisomie i to nawet dużo dużo więcej niż trzy podstawowe
Usg prenatalne...jest bardzo szczegółowe...bardziej dokladne niz usg na zwyklej wizycie...lekarz robi Doppler a ..bada nerki pecherz...pluca....wszystko...jezeli beda odchylenia skieruje na nifty juz inne.Jezeli masz 35 lat masz bezplatne..
 
Rozwiązanie
Do góry