reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Hej dziewczyny, mam pytanie czy każda kobieta powinna wykonać badania prenatalne, oraz jak one wyglądają dokładnie. Moje pierwsze badanie jest za 2 tygodnie (test z krwi) oraz tydzień później usg prenatalne. Jak wyglądało to u was?
 
reklama
Hej dziewczyny, mam pytanie czy każda kobieta powinna wykonać badania prenatalne, oraz jak one wyglądają dokładnie. Moje pierwsze badanie jest za 2 tygodnie (test z krwi) oraz tydzień później usg prenatalne. Jak wyglądało to u was?
Ja miałam samo usg genetyczne.
Doktor najpierw zrobił przez powłoki brzusznej, później usg transwaginalne.
Cały czas doktor mówił co widzi, czy wszystko dobrze :)
Testu z krwi nie robiłam :)
 
Ja miałam jedno i drugie na raz, najpierw pobrali krew a potem usg, wygląda to jak zwykle wizyta, trwa trochę dłużej, i jest dokładnie wszystko sprawdzane, nosek ,przeziernosc, przeplywy , serduszko itd ,ja polecam ,mi się akurat udało trafić na program ,i miałam 2 badania za darmo , i Teraz jak się mała urodziła to patrzę na zdjęcia z badania, buźka taka sama 😉
 
Ja miałam jedno i drugie na raz, najpierw pobrali krew a potem usg, wygląda to jak zwykle wizyta, trwa trochę dłużej, i jest dokładnie wszystko sprawdzane, nosek ,przeziernosc, przeplywy , serduszko itd ,ja polecam ,mi się akurat udało trafić na program ,i miałam 2 badania za darmo , i Teraz jak się mała urodziła to patrzę na zdjęcia z badania, buźka taka sama 😉
I lekarz na bieżąco tłumaczył co mierzy, czy wszystko w porządku i tak dalej? :)
 
Usg polecam zrobić. Pozwala zobaczyć dużo rzeczy, w szczególności czy wszystko jest na swoim miejscu i jak wyglądają przepływy krwi przez pępowinę, żyłę główna i zastawkę.
Co do testów z krwi to trzeba się zastanowić. Bezpłatnie są wykonywane tylko w grupie podwyższonego ryzyka (wiek, schorzenia itp) lub w ramach programów dofinansowanych z UE.
Niby zaleca się teraz by każdy je przeszedł, ale wydaje mi się, że to zalecenie wynika z tego, że te wszystkie wyniki są cały czas analizowane więc im więcej osób je wykonuje tym lepiej dla celów badawczo-naukowych.
 
reklama
Ja mialam 2 na fundusz z racji wieku....a trzecie teraz robilam odplatnie...i jestem spokojniejsza.lekarz wsio mowi co i jak...bada dzidzie dokładnie....tak jak i łożysko.1 badanie jest troszke mniej szczegolowe z racji wielkosci plodu...drugie polowkowe juz jest bardziej precyzyjne bo organy sa wieksze i mozna lepiej sie wszystkiemu przyjrzeć:)
Mialam rowniez test z krwi...jednak jak odbierzesz wyniki odrazu nie analizuj i nie szukaj opisu w necie....poniewaz ten test powinien byc brany. Pod uwage wraz z badaniem usg:)
 
reklama
I lekarz na bieżąco tłumaczył co mierzy, czy wszystko w porządku i tak dalej? :)
Tak dokładnie tak , ja po 2 poronieniach nie wyobrażałam sobie, tego nie zrobić, bałam się jak nie wiem ,ale trafiłam na cudowną Panią, która powiedziała mi że daje mi gwarancję że mam zdrowie dziecko ,i tak mnie uspokoił, że reszta ciąży to była w końcu przyjemność a nie ciągły strach
 
Do góry