reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Hej dziewczyny, mam pytanie czy każda kobieta powinna wykonać badania prenatalne, oraz jak one wyglądają dokładnie. Moje pierwsze badanie jest za 2 tygodnie (test z krwi) oraz tydzień później usg prenatalne. Jak wyglądało to u was?
 
reklama
Usg polecam zrobić. Pozwala zobaczyć dużo rzeczy, w szczególności czy wszystko jest na swoim miejscu i jak wyglądają przepływy krwi przez pępowinę, żyłę główna i zastawkę.
Co do testów z krwi to trzeba się zastanowić. Bezpłatnie są wykonywane tylko w grupie podwyższonego ryzyka (wiek, schorzenia itp) lub w ramach programów dofinansowanych z UE.
Niby zaleca się teraz by każdy je przeszedł, ale wydaje mi się, że to zalecenie wynika z tego, że te wszystkie wyniki są cały czas analizowane więc im więcej osób je wykonuje tym lepiej dla celów badawczo-naukowych.

Mieszkam w kraju, w ktorym test pappa robi sie kazdej ciezarnej od baardzo dawna i jest on darmowy, wiec mysle, ze zdazyli miec wystarczajaca ilosc materialu badawczego. Mysle, ze w Pl tez tak powinno byc. Mimo, ze to statystyka to jednak na podstawie usg i Twojej krwi wiec daje jakas wiedze.
 
reklama
Ja miałam jedno i drugie na raz, najpierw pobrali krew a potem usg, wygląda to jak zwykle wizyta, trwa trochę dłużej, i jest dokładnie wszystko sprawdzane, nosek ,przeziernosc, przeplywy , serduszko itd ,ja polecam ,mi się akurat udało trafić na program ,i miałam 2 badania za darmo , i Teraz jak się mała urodziła to patrzę na zdjęcia z badania, buźka taka sama 😉
A jak udało się Pani trafić na program?
 
Do góry