reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

Dołączył(a)
2 Czerwiec 2020
Postów
3
Witam. Mam 26 lat. Wykonałam badania tj. USG genetyczne oraz test PAPPA wraz z wolnym BHCG.
Moje wyniki:
Wolne BHCG 42,74 IU/I - 0.9803 MoM
PAPP-A 1,87 IU/I - 0.8274 MoM
Według USG przezierność karkowa wynosi 1,5 mm
Kości nosowe widoczne
Przepływ w przewodzie żylnym prawidłowy.
Wiek ciążowy na podstawie CRL = 58 mm.
Akcja serca 171 uderzeń na minutę.
Wnioski:
trisomia 21 - 1:866 podstawowe 1:4331 skorygowane 1:2240 test zintegrowany
trisomia 18 - 1:2055 podstawowe 1:6228 skorygowane <1:20000 test zintegrowany
trisomia 13 1:6464 podstawowe 1: 17491 skorygowane 1: 8422 test zintegrowany
Powiedziano mi, że mam pośrednie ryzyko urodzenia dziecka z ZD. Czy mam się obawiać? Czy te wyniki są w stanie mnie w jakiś sposób uspokoić? Czy mam wykonywać test NIFTY albo SANCO? Proszę o weryfikację. Dziękuję
 
reklama
Rozwiązanie
Witam. Mam 26 lat. Wykonałam badania tj. USG genetyczne oraz test PAPPA wraz z wolnym BHCG.
Moje wyniki:
Wolne BHCG 42,74 IU/I - 0.9803 MoM
PAPP-A 1,87 IU/I - 0.8274 MoM
Według USG przezierność karkowa wynosi 1,5 mm
Kości nosowe widoczne
Przepływ w przewodzie żylnym prawidłowy.
Wiek ciążowy na podstawie CRL = 58 mm.
Akcja serca 171 uderzeń na minutę.
Wnioski:
trisomia 21 - 1:866 podstawowe 1:4331 skorygowane 1:2240 test zintegrowany
trisomia 18 - 1:2055 podstawowe 1:6228 skorygowane <1:20000 test zintegrowany
trisomia 13 1:6464 podstawowe 1: 17491 skorygowane 1: 8422 test zintegrowany
Powiedziano mi, że mam pośrednie ryzyko urodzenia dziecka z ZD. Czy mam się obawiać? Czy te wyniki są w stanie mnie w jakiś sposób uspokoić? Czy mam...
Mam bardzo podobne prawdopodobieństwa do Twoich. Również ZD i lekarz powiedział, że są dobre i nie jestem w grupie ryzyka. Chyba poniżej 1:300 jest jakieś ryzyko.
 
A co może oznaczać stwierdzenie, że PAPPA trochę podwyższone i trzeba uważać na moje ciśnienia tętnicze i dobrze obejrzeć serce bobasa w 20 tygodniu?
Ale z tego co widze, to masz poniżej 1 MoM, więc jesteś poniżej mediany. Czyli nie masz podwyzszonego. Albo ja czegoś nie rozumiem. Ja miałam około 1,3 MoM. Dokładnie nie wiem, bo lekarz mi przekazał wyniki przez telefon i mówił, że ok.
 
Ale z tego co widze, to masz poniżej 1 MoM, więc jesteś poniżej mediany. Czyli nie masz podwyzszonego. Albo ja czegoś nie rozumiem. Ja miałam około 1,3 MoM. Dokładnie nie wiem, bo lekarz mi przekazał wyniki przez telefon i mówił, że ok.
Ja w ogóle nie dostałam wyników w jednostce MoM. System mi to przeliczał więc nie wiem czy dobrze. Natomiast takie wartości podałam lekarzowi prowadzącemu. Ja już zgłupiałam. Ogółem jeżeli chodzi o moje ciśnienie to nie przekraczam 140/90 nawet mam 110 do 118 górne. I nie wiem czy ładować kolejne pieniądze w kolejne badania. A te NIFTY już nie należą do najtańszych :(
 
Mając takie wyniki jak Ty, nie robiłabym dalszych badań. Kość nosowa jest, przezierność też w normie.
Ja rozważałam jakieś dodatkowe badania (np. NIFTY) gdyby wyszło prawdopodobieństwo wyższe niż 1:500. Na szczęście nie musiałam się nad tym zastanawiać. Lekarz natomiast mówił, że zaleci dalszą diagnostykę gdyby prawdopodobieństwo było większe niż 1:300.
 
reklama
Witam. Mam 26 lat. Wykonałam badania tj. USG genetyczne oraz test PAPPA wraz z wolnym BHCG.
Moje wyniki:
Wolne BHCG 42,74 IU/I - 0.9803 MoM
PAPP-A 1,87 IU/I - 0.8274 MoM
Według USG przezierność karkowa wynosi 1,5 mm
Kości nosowe widoczne
Przepływ w przewodzie żylnym prawidłowy.
Wiek ciążowy na podstawie CRL = 58 mm.
Akcja serca 171 uderzeń na minutę.
Wnioski:
trisomia 21 - 1:866 podstawowe 1:4331 skorygowane 1:2240 test zintegrowany
trisomia 18 - 1:2055 podstawowe 1:6228 skorygowane <1:20000 test zintegrowany
trisomia 13 1:6464 podstawowe 1: 17491 skorygowane 1: 8422 test zintegrowany
Powiedziano mi, że mam pośrednie ryzyko urodzenia dziecka z ZD. Czy mam się obawiać? Czy te wyniki są w stanie mnie w jakiś sposób uspokoić? Czy mam wykonywać test NIFTY albo SANCO? Proszę o weryfikację. Dziękuję
Ja w ogóle nie dostałam wyników w jednostce MoM. System mi to przeliczał więc nie wiem czy dobrze. Natomiast takie wartości podałam lekarzowi prowadzącemu. Ja już zgłupiałam. Ogółem jeżeli chodzi o moje ciśnienie to nie przekraczam 140/90 nawet mam 110 do 118 górne. I nie wiem czy ładować kolejne pieniądze w kolejne badania. A te NIFTY już nie należą do najtańszych :(
Ale masz w MoM. I masz pappa =0.8274. Zastanawiający (nie zły) wynik jest jak jest niższa niż 0,5. Nie rozumiem lekarza, dlaczego Cię straszy, skoro masz oba wyniki tak blisko mediany. Tak jak dziewczyny piszą ciesz się ciąża. Możesz dla swojego spokoju skonsultować wyniki z innym lekarzem, ale jestem pewna, że się tylko usmiechnie, bo masz bardzo dobre wyniki.
 
Rozwiązanie
Witam ;) dostałam właśnie wyniki badań prenatalnych, które robione miałam w poniedziałek- lekarz stwierdził, że wszystko jest w porządku, ale nie widzi kości nosowej maluszka... mimo to nie ma według niego powodów do obaw. Dziś przy odbiorze wyników, które wyszły następująco:
B-hCG- 1,505 MoM
PAPP-A- 1,553 MoM
Trisomia 21- 1:15832
Trisomia 18- 1:20000
Trisomia 13- 1-20000
próbowaliśmy sprawdzić jeszcze raz czy kość jest widoczna. Lekarz wciąż jej nie widzi...
Przezierność karku wynosi 1,5mm dlatego lekarz uważa, że nie ma potrzeby wykonywania amniopunkcji, bo dziecko może mieć po prostu mały nosek, ale dla mojego spokoju zrobiłby badanie Nifty.
Proszę o radę- czy któraś z Was robiła takie badanie lub miała podobną sytuację?
 
reklama
Do góry