reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

Ewelina2503

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Lipiec 2020
Postów
50
Hej dziewczyny,
Możecie pomóc mi w odczytaniu wyników prenatalnych? Nie znalazłam żadnej informacji jak je czytać, a popadam w lekką panikę, że coś może być nie tak

Screenshot_20200724-204813~2.png
 
reklama
Rozwiązanie
Wyniki są bardzo ładne, stanowisko fmf dot. interpretacji jest razem z takimi wykresami na dalszej części wydruku, po krótce ryzyko 1:300 lub wyższe jest wskazaniem do badań inwazyjnych.
Hej dziewczyny,
Możecie pomóc mi w odczytaniu wyników prenatalnych? Nie znalazłam żadnej informacji jak je czytać, a popadam w lekką panikę, że coś może być nie tak

Zobacz załącznik 1153410
Jezeli robilas usg i pappe z krwi to tylko lekarz moze ci pomoc odczytac poniewaz musi skorelowac oba badania. Nie mozna ocenic tylko i wylacznie na wyniku z krwi w tym momencie.
 
Jezeli robilas usg i pappe z krwi to tylko lekarz moze ci pomoc odczytac poniewaz musi skorelowac oba badania. Nie mozna ocenic tylko i wylacznie na wyniku z krwi w tym momencie.
Autorka ma zrobione USG jak widać na zdjęciu i badanie z krwi już zostało połączone z obrazem, zmieniono na jednostki MoM.
Masz podwyższone beta-hcg dlatego pewnie ryzyko zd jest ciut wyższe, nie napisałaś jaka przezierność wyszła u maleństwa, bo to też wpływa na statystyki. Ogólnie to jeśli obraz był prawidłowy nie zadręczaj się niepotrzebnie bo jakakolwiek wada moze a nie musi wyjść już teraz lub wogole. Wybierz sobie dobrego lekarza od USG tak byś mogła swobodnie rozmawiać o wszelkich nieprawidłowościach, obawach itd, żebyś nie musiała sama doszukiwać się po internetach odpowiedzi.
 
Autorka ma zrobione USG jak widać na zdjęciu i badanie z krwi już zostało połączone z obrazem, zmieniono na jednostki MoM.
Masz podwyższone beta-hcg dlatego pewnie ryzyko zd jest ciut wyższe, nie napisałaś jaka przezierność wyszła u maleństwa, bo to też wpływa na statystyki. Ogólnie to jeśli obraz był prawidłowy nie zadręczaj się niepotrzebnie bo jakakolwiek wada moze a nie musi wyjść już teraz lub wogole. Wybierz sobie dobrego lekarza od USG tak byś mogła swobodnie rozmawiać o wszelkich nieprawidłowościach, obawach itd, żebyś nie musiała sama doszukiwać się po internetach odpowiedzi.
1:10900 to jest wg Ciebie podwyższone ryzyko ZD? To jest ekstremalnie niskie ryzyko. Masz bardzo, bardzo, bardzo, niskie ryzyka wszystkich trisomii - ciesz się ciąża, wszystko jest perfekcyjnie.
 
reklama
Według mnie to masz dobre wyniki, pamiętaj że nawet jeżeli wyniki trochę odbiegają od normy to nie znaczy że dziecko będzie chore, ja po zrobieniu badań prenatalnych 2 dni nie umiałam spac ponieważ lekarz mnie nastraszył tym że wynik z krwi mógł by być lepszy i umówiłam się na konsultacje genetyczną gdzie genetyk powiedział że są w porządku i że tak naprawdę mała od biegłość to jest tak jak by nic)
 
Wyniki są bardzo ładne, stanowisko fmf dot. interpretacji jest razem z takimi wykresami na dalszej części wydruku, po krótce ryzyko 1:300 lub wyższe jest wskazaniem do badań inwazyjnych.
 
Rozwiązanie
Do góry