reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

elysia141

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2020
Postów
477
Witam :) załączyłam moje wyniki , prawdopodobieństwo trisomii 21 1:266 skorygowane . Czy powinnam się martwić ? Jadę we wtorek do genetyka jeszcze, bo ma tych prenatalnych badaniach mialam wrażenie, ze chcą naciągnąć na kasę . Dowiedzialam się tylko o amniopunkcji, która wykonują u nich w klinice, o tych testach bezinwazyjnych nic. A nastepna sprawa, to nie wiem czy lekarz, który prowadzi moja ciąże nie ma z tego %% bo od niego dostałam wizytówkę tej kliniki , i jak weszłam na wizytę zadano mi pytanie jak nazywa się lekarz prowadzący ....
 

Załączniki

  • 59BA1709-F74B-4B12-9416-873F19798C22.jpeg
    59BA1709-F74B-4B12-9416-873F19798C22.jpeg
    2 MB · Wyświetleń: 10 141
reklama
reklama
Moja siostra była w ciąży wtedy kiedy ja. Mój test wyszedl w porzadku, a u niej ryzyko ZD bylo 1:26. Usg w porządku. Dostala skierowanie do kardiologa. Pojechala, lekarka zrobila badanie i powiedziala, że wedlug niej jest wszystko w porzadku. Nie robiła amnio, ani nifty, nic. Urodzila zdrowego chlopca, ktory teraz ma 16 miesiecy 😊. Nifty uspokoi Cię na pewno. Także trzymam kciuki żeby było ok.
Na pewno , nam lekarz powiedział ze tez jest ok ale zeby się nie denerwować mogę zrobić nifty jeśli mogę sobie na to pozwolić
 
Moja siostra była w ciąży wtedy kiedy ja. Mój test wyszedl w porzadku, a u niej ryzyko ZD bylo 1:26. Usg w porządku. Dostala skierowanie do kardiologa. Pojechala, lekarka zrobila badanie i powiedziala, że wedlug niej jest wszystko w porzadku. Nie robiła amnio, ani nifty, nic. Urodzila zdrowego chlopca, ktory teraz ma 16 miesiecy 😊. Nifty uspokoi Cię na pewno. Także trzymam kciuki żeby było ok.
Na pewno , nam lekarz powiedział ze tez jest ok ale zeby się nie denerwować mogę zrobić nifty jeśli mogę sobie na to pozwolić
 
Statystyki które podają że 1% kobiet traci dziecko są przestarzałe. Teraz odsetek spada do 0,10% a jeśli płód jest zdrowy to nawet 0,05%. U mnie amnio była na NFZ. Z racji wyniku 1:196. Każdy powyżej 1:300 jest refundowany. Ja osobiście robiąc sanco czy nifty nie miałabym 100%. Umierała bym że strachu mając 0,1% że jednak może być chore. Chciałam wiedzieć napewno. Mój lekarz mnie pytał co w wypadku jeśli zrobię nifty a wynik nie wyjdzie taki super jakbyśmy oczekiwali i mimo zawężonej statystki nadal będzie jakieś ryzyko. Bez dwóch zdań poszłabym na amnio - odpowiedziałam. Więc żeby mieć czas na ewentualne decyzję gdyby dzidzia była chora zdecydowałam się od razu na amnio. Liczę że będzie zdrowe. Musi być! Ale gdyby tak nie było to będę miała czas na podjęcie jakiś decyzji, a nie później szybko na zapalenie płuc wszystko robić.
 
Statystyki które podają że 1% kobiet traci dziecko są przestarzałe. Teraz odsetek spada do 0,10% a jeśli płód jest zdrowy to nawet 0,05%. U mnie amnio była na NFZ. Z racji wyniku 1:196. Każdy powyżej 1:300 jest refundowany. Ja osobiście robiąc sanco czy nifty nie miałabym 100%. Umierała bym że strachu mając 0,1% że jednak może być chore. Chciałam wiedzieć napewno. Mój lekarz mnie pytał co w wypadku jeśli zrobię nifty a wynik nie wyjdzie taki super jakbyśmy oczekiwali i mimo zawężonej statystki nadal będzie jakieś ryzyko. Bez dwóch zdań poszłabym na amnio - odpowiedziałam. Więc żeby mieć czas na ewentualne decyzję gdyby dzidzia była chora zdecydowałam się od razu na amnio. Liczę że będzie zdrowe. Musi być! Ale gdyby tak nie było to będę miała czas na podjęcie jakiś decyzji, a nie później szybko na zapalenie płuc wszystko robić.
Noo ja tez będę miała czas jeszcze zeby zrobić amnio , bo mam nawet termin na 20 paź , a na wynik nifty czeka się 10 dni :) także Jeszcze chwile będę miała i tak powiedzieli mi ze amnio mogę zrobić od 16 tyg , w ze jest refundowana to nic nie wiem o tym
 
Noo ja tez będę miała czas jeszcze zeby zrobić amnio , bo mam nawet termin na 20 paź , a na wynik nifty czeka się 10 dni :) także Jeszcze chwile będę miała i tak powiedzieli mi ze amnio mogę zrobić od 16 tyg , w ze jest refundowana to nic nie wiem o tym
To prawda z tym że od 16 tyg. Niby można wcześniej ale tak podobno jest najbezpieczniej. Nifty fajnie bo szybko wynik. I trochę ukojenia szarpanych nerwów :) mam nadzieję że będzie u Ciebie wszystko w porzadku. Życzę Ci tego! ❤️ Daj znać jak będziesz miała wynik 🙃
 
reklama
hej,
to mój pierwszy wpis na forum. Mam 39 lat, pierwsza ciąża (z in vitro). W 13 tc robiłam badania prenetalne, samo usg wyszło prawidłowe i lekarz (certyfikowany, w Multimed) powiedział, że wszytko wygląda prawidłowo i mam ze spokojem czekać na wynik testu Pappa. Tego samego dnia otrzymałam wcześniej robione testy Sanco (12 tc i 2 d) - prawidłowe. Kariotypy moje i partnera (wcześniej robione w trakcie diagnostyki niepłodności) też prawidłowe.
Wczoraj odebrałam test Pappa i z powodu złej biochemii ryzyko skorygowane ZD wynosi 1:15....
Od dzisiaj próbuje się umówić do poradni genetycznej (w Warszawie) co jest trudne na razie bo nie mam jeszcze skierowania.
Podsumowując, czy któraś z Was miała podobne doświadczenia? Prawidłowe usg (przezierność 2,1), prawdiłowy wynik testu Sanco a tak złe testy Pappa? Lekarz prowadzący (prytwanie) uspokaja, że Sanco jest bardziej czułe, ale wynik dla mnie jest niepokojący.
będe wdzieczna za informacje od dziewczyn z podobnymi doświadczeniami.
 
Do góry