reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

Paulina 1980

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Marzec 2021
Postów
288
Witam serdecznie mam pytanie czy jest bardzo źle ?

USG w porządku.przeziernosc karkowa 2,30 mam kość nosowa obecna.
Wolne beta-hcg 2,190 Mom, Papp-a 1,602 MoM .
Ryzyko podstawowe 1 do 67 ryzyko skorygowane 1 do 292.trisomia 21
Mój wiek 41.
 
reklama
Nie jest bardzo źle, wyniki biochemii nieco odbiegają od normy, dobrym znakiem jest to, że ryzyko skorygowane jest wyższe niż podstawowe, ale mimo wszystko przy takim ryzyku zalecana jest amniopunkcja (przynajmniej w Polsce, gdzie za ryzyko wysokie uważa się ryzyko powyżej 1:300).
 
Jak wyniki odbiegają od normy ?
Nie jest bardzo źle, wyniki biochemii nieco odbiegają od normy, dobrym znakiem jest to, że ryzyko skorygowane jest wyższe niż podstawowe, ale mimo wszystko przy takim ryzyku zalecana jest amniopunkcja (przynajmniej w Polsce, gdzie za ryzyko wysokie uważa się ryzyko powyżej 1:300).
Jak odbiegają od normy ?
 
Jak wyniki odbiegają od normy ?
Nie jest bardzo źle, wyniki biochemii nieco odbiegają od normy, dobrym znakiem jest to, że ryzyko skorygowane jest wyższe niż podstawowe, ale mimo wszystko przy takim ryzyku zalecana jest amniopunkcja (przynajmniej w Polsce, gdzie za ryzyko wysokie uważa się ryzyko powyżej 1:300).
Jak odbiegają od normy ?
Jak wyniki odbiegają od normy ?

Jak odbiegają od normy ?

Rozmawiałaś z lekarzem? MoM to mediana, najlepszy wynik to wartości zbliżone do 1.
Jeszcze nie. Ale z tego co czytałam trochę to beta HCG jak jest powyżej 2,5 i papp-a poniżej 0,5 może świadczyć o wadzie ?
 
Jak wyniki odbiegają od normy ?

Jak odbiegają od normy ?



Jeszcze nie. Ale z tego co czytałam trochę to beta HCG jak jest powyżej 2,5 i papp-a poniżej 0,5 może świadczyć o wadzie ?
Niekoniecznie, po prostu najlepiej jak jest 1. Na ryzyko ma wpływ też wiek. Ja miałam białko pappa coś koło 0.2 MoM i ryzyko skorygowane T21 1:227 (miałam 35 lat kiedy robiłam badanie).
 
Dzięki za odpowiedź.
Też tak myślałam wiek jest dla testu nie łaskawy. I jak miałaś dodatkowe badania i jak się skończyło ?
Tak w dużym skrócie, zrobiłam amniopunkcję bo byłam zdecydowana na terminację, wykluczyła trisomie ale wykazała inną aberrację, która nie ma wpływu na zdrowie ani życie. Mamy kariotyp 45, XY. Warto jednak zrobić dalszą diagnostykę.
 
reklama
Do góry