reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

Kolorowa123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Styczeń 2021
Postów
33
Cześć, dzisiaj bylam u lekarza potwierdzić ciążę i to była moja pierwsza wizyta tez u nowego ginekologa. To moja druga ciąża. Po badaniu usg doktor powiedział ze wszystko jest dobrze, 10t4d. Wypisał skierowanie na badania i na końcu dal skierowanie na badania prenatalne. Troche mnie zdziwiło i pytam czy coś nie tak, powiedział ze nie, badania prenatalne warto robic w ciąży. Ja wiem ale skoro było ok na usg, ja mam 27 lat to skierowanie ? Niepokoi mnie to trochę a na badanie dopiero za 2 tyg. Podobno ten lekarz nie robi problemu żeby wypisać skierowanie w koncu za darmo będzie ale tak sam z siebie dal. Martwi mnie to trochę.😔 poniżej zdjęcie usg i co na skierowaniu dopisał przy zaznaczonym podpunkcie.
 

Załączniki

  • 20230117_200818.jpg
    20230117_200818.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 346
  • 20230117_200832.jpg
    20230117_200832.jpg
    702,6 KB · Wyświetleń: 167
reklama
Spokojnie. Powinnaś się cieszyć, że możesz je zrobić na fundusz. Niektórzy lekarze nie robią problemów i wypisują skierowanie, a inni mówią tylko żeby je zrobić prywatnie. Ja również je robiłam na NFZ. Badania prenatalne zalecane są każdej kobiecie bez względu na ich wiek. Mój lekarz mówił, że każda kobieta powinna je wykonać.
NT- przezierność karkowa
 
Moje dwie kuzynki z racji młodego wieku też dostały skierowania z oznaczeniem wad płodu albo z podejrzeniem wady serca. Lekarz ,,musi" podać jakiś powód skierowania żeby papierki się zgadzały 😉
Dzisiaj badania prenatalne to niemal podstawa badań.
 
Spokojnie. Powinnaś się cieszyć, że możesz je zrobić na fundusz. Niektórzy lekarze nie robią problemów i wypisują skierowanie, a inni mówią tylko żeby je zrobić prywatnie. Ja również je robiłam na NFZ. Badania prenatalne zalecane są każdej kobiecie bez względu na ich wiek. Mój lekarz mówił, że każda kobieta powinna je wykonać.
NT- przezierność karkowa
Troche mnie to przestraszyło. Mój poprzedni lekarz jak nie chodziłam do niego prywatnie to jakby z musu przyjmował bo już kasy na NFZ nie dostał a prywatnie zupełnie inny lekarz nieba by uchylił.
Obecy lekarz tez powiedział ze kazda kobieta powinna je wykonywać.
Może po poprzednim tak sceptycznie do tego podchodzę a chodziłam do niego prawie 10 lat i dopiero w ciazy gdy częściej bylam to zobaczyłam jaki jest ze każda wizyta byla dla mnie "znowu musze tam iść" ale na NFZ zaczęłam chodzić jakos blizej polowy bo dopiero były zapisy to już powiedzialam ze do końca ciazy będę u niego a pozniej zmienię.
 
Troche mnie to przestraszyło. Mój poprzedni lekarz jak nie chodziłam do niego prywatnie to jakby z musu przyjmował bo już kasy na NFZ nie dostał a prywatnie zupełnie inny lekarz nieba by uchylił.
Obecy lekarz tez powiedział ze kazda kobieta powinna je wykonywać.
Może po poprzednim tak sceptycznie do tego podchodzę a chodziłam do niego prawie 10 lat i dopiero w ciazy gdy częściej bylam to zobaczyłam jaki jest ze każda wizyta byla dla mnie "znowu musze tam iść" ale na NFZ zaczęłam chodzić jakos blizej polowy bo dopiero były zapisy to już powiedzialam ze do końca ciazy będę u niego a pozniej zmienię.
I obecny lekarz ma rację. Każda kobieta powinna wykonać badania prenatalne.
 
Nie martw się, mój prowadzący również zalecał mi prenatalne a z dzieckiem było wszystko w jak najlepszym porządku.
 
Obecnie myśle, ze prawie każdy lekarz zaleca wykonanie takich badań. Gdyby lekarz mi nie zlecił to i tak bym je wykonała, dla spokoju głowy. :)
Zarówno mając 24 lata jak i 27, wykonywałam to badanie.

Ciesz sie, ze możesz zrobić je na fundusz i się nie martw :)
 
Większość dzieci z ZD na zwykłym usg wyglada zupełnie normalnie. Nie każda wada serca jest oczywista w USG. Wiec ZAWSZE lepiej zrobić badania prenatalne, choćby po to, żeby rodzic w odpowiednim szpitalu jakby coś wyszło nie tak.
Miło ze strony lekarza ze Cię skierował, upewnij się tylko, ze to skierowanie na NFZ ;) za małolata pobiegłam szczęśliwa zrobić badania na które kierował mnie lekarz z gabinetu prywatnego i trochę się zdziwiłam jak mnie uświadomiono w poradni, ze to owszem, skierowanie - ale jako zalecenie z gabinetu prywatnego. Powodzenia :)
 
reklama
Cześć, dzisiaj bylam u lekarza potwierdzić ciążę i to była moja pierwsza wizyta tez u nowego ginekologa. To moja druga ciąża. Po badaniu usg doktor powiedział ze wszystko jest dobrze, 10t4d. Wypisał skierowanie na badania i na końcu dal skierowanie na badania prenatalne. Troche mnie zdziwiło i pytam czy coś nie tak, powiedział ze nie, badania prenatalne warto robic w ciąży. Ja wiem ale skoro było ok na usg, ja mam 27 lat to skierowanie ? Niepokoi mnie to trochę a na badanie dopiero za 2 tyg. Podobno ten lekarz nie robi problemu żeby wypisać skierowanie w koncu za darmo będzie ale tak sam z siebie dal. Martwi mnie to trochę.😔 poniżej zdjęcie usg i co na skierowaniu dopisał przy zaznaczonym podpunkcie.
Bardzo dobrze że dostałaś. Super lekarz. Woli niczego nie przeoczyć.
 
Do góry