reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Badania prenatalne?

Mommyof1x01

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam was mamusie mam pytanie odnośnie badań prenatalnych za 2 tygodnie ide na pierwsze takie badanie i troszkę sie stresuje. Jak to wygląda? Jest USG:ale jakie przez powłoki brzuszne czy dopochwowe? Normalne czy 3D? Czy w 11/12 tc można juz na takim badaniu zobaczyć przypuszczalna płeć maleństwa? To moja pierwsza ciąża więc doinformowana zbytnio nie jestem czytałam troche o tym ale wszytsko w artykułach jest bardzo uogólnione a mnie bardziej interesują doświadczenia mamusiek i jak u was wyglądało pierwsze badanie prenatalne?

reklama

Sylwiakp

Moderator
Członek załogi
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
7
hej. zależy gdzie się udajesz do lekarza.
ja byłam prywatnie u lekarza z certyfikatem fmf i aktualnymi audytami. miał mega nowoczesny sprzęt, to też dużo daje.

Ja byłam w 12t4d
do super szczupłych nie należę, a mimo tego miałam całe badanie przez brzuch, wcześniejsze u mojego dopochwowo na NFZ. zależy jak dzieciaczek się ułoży.
u nas odrazu rozłożył nóżki i świecił klejnotami więc lekarz na 90% stwierdził chłopaka :) wczoraj na polowkowych potwierdzony synek.
na koniec badania miałam zrobiony rzut 3d i wydrukowane 2 wersje tego zdjęcia.

jak chcesz to podeślę Ci fotki żebyś wiedziała czego się spodziewać.

reklama

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Rozwiązania
3
Też wkrótce będę miała takie badanie :)
Siostra miała i mówiła, że jest to usg przez brzuch i w 3D. Nie wiem czy tak wcześnie poznasz płeć, ale niewykluczone

liczba

Rozwiązania
1
To zalezy czy jestes szczupla czy bardziej puszysta z tym usg. Jesli do tej pory mialas przez brzuch to pewnie teraz tez tak będzie. Zalezy gdzie sie umowilas, jak do lekarza z certyfikatem fmf to badanie bedzie zrobione profesjonalnie i zapewne w 3d (obraz w tych tygodniach jest jeszcze"ladniejszy" dla naszego oka w 2d), bo w nowoczesnych gabinetach maja taki sprzet. Co do plci to moze dowiesz sie wstepnie. Ja mialam w 13 tygodniu i mi lekarz powiedzial, ale to jeszcze nic pewnego.

Ania0306

Rozwiązania
5
Ja miałam takie usg przez brzuch w 2d w 13 tygodniu ciąży. Ale możesz też wybrać sobie lekarza który robi takie usg w 3d. U mnie na tym usg wyszło, że chłopczyk bo doktor stwierdził, że coś widać między nóżkami :) . A na kolejnej wizycie u lekarz prowadzącego wyszło, że dziewczynka to było w 15 tygodniu. No jak do tej pory potwierdza się to na każdym usg i również na usg połówkowym u innego lekarza. Także co do płci to na tym etapie podchodziłabym z rezerwą ;) .

BaskaW

Rozwiązania
1
Ja mialam w 11+6 tc badanie poznalam plec i do dzisiaj potwierdzona. A do tego moj lekarz bardzo dokładnie wszystko robil. Przez pochwe a później przez brzuszek.

Beata86

Rozwiązania
0
Witam was mamusie mam pytanie odnośnie badań prenatalnych za 2 tygodnie ide na pierwsze takie badanie i troszkę sie stresuje. Jak to wygląda? Jest USG:ale jakie przez powłoki brzuszne czy dopochwowe? Normalne czy 3D? Czy w 11/12 tc można juz na takim badaniu zobaczyć przypuszczalna płeć maleństwa? To moja pierwsza ciąża więc doinformowana zbytnio nie jestem czytałam troche o tym ale wszytsko w artykułach jest bardzo uogólnione a mnie bardziej interesują doświadczenia mamusiek i jak u was wyglądało pierwsze badanie prenatalne?
Dużo zależy od ułożenia dzieciaczka w brzuchu. Może uda się poznać płeć ;)

aga6

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
5
Ja mialam w d2 i dopochwowo mimo ze jestem szczupla. Jest to wg mnie zwykle usg tyle ze z dokladnymi pomiarami ;-)
Płci nie poznalam niestety. Moja gin podaje jak ma 100%pewnosci

reklama

MaryH

Rozwiązania
23
Tak jak dziewczyny piszą, rodzaj usg glownie zależy od tego czy jesteś szczupła czy pulchniejsza, jeżeli jesteś szczupła to z reguły przez brzuch. Zdaża się jednak czasami że dziecko "nie chce współpracować" i lekarze robią i tak usg dopochwowe. Jeżeli chodzi o płeć to wszystko zależy od tego jak maluszek będzie ułożony, ale jest szansa na to że lekarz juz Ci powie- rzadko widac juz coś na 100%, ale coś juz można zasugerować :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
1 Mamusie podpowiedzcie jaka to płeć? Wrześniowe mamy 2020 2
K Badania prenatalne Potrzebuję porady 12
M Dziewczyny, gdzie robiłyście badania prenatalne w Krakowie/Katowicach? Potrzebuję porady 6
Lens.pens Badania prenatalne Poznań Pl. Spiski Potrzebuję porady 2
T Pierwsze badania prenatalne Potrzebuję porady 2
Y Badania prenatalne w Mastermed w Białymstoku Potrzebuję porady 1
kasiach86 badania prenatalne czy mam sie martwic? Potrzebuję porady 2
Pola90 Badania prenatalne Potrzebuję porady 16
Patrycja35 Dolnoslaskie centrum ginekologii...badania prenatalne Potrzebuję porady 11
I badania prenatalne Potrzebuję porady 102
Elmirka0207 Badania prenatalne - amniopunkcja? Potrzebuję porady 12
MaaalaMiii Mieszkanki Śląska - badania prenatalne Listopadowe mamy 2019 3
A badania prenatalne Potrzebuję porady 2
K Badania prenatalne Potrzebuję porady 5
I Badania prenatalne brak kości nosowej Potrzebuję porady 7
jakub222 Pomoc od mężczyzn dla licealisty Potrzebuję porady 0
anaa26 Badania prenatalne - I trymest Lutowe mamy 2019 72
J Śląsk prenatalne dr.n.m Marcin Nylec Potrzebuję porady 1
M Badania prenatalne Potrzebuję porady 38
R Badania prenatalne źle przeprowadzone badanie a wynik ? Potrzebuję porady 49
A LUXarMED Tarnowskie Góry- badania prenatalne Potrzebuję porady 14
Bobo25 Badania prenatalne. Co o tym myślicie ? Potrzebuję porady 13
S Badania Prenatalne Potrzebuję porady 12
P Ciąża a badania prenatalne. Ciąża, poród, połóg 1
A Wskazania do badania Pappa Ciąża, poród, połóg 1
K Badania prenatalne Slask Ciąża, poród, połóg 39
N Badania prenatalne w Bielsku Bielsko-Biała 8
M Badania prenatalne Ciąża, poród, połóg 107
Anulka_ Badania prenatalne Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 11
Tulcia Starania, badania, początki.. Staramy się 13
Magdaa..K123 Badania po poronieniach Potrzebuję porady 1
xzeroperfekcjix Badania Ogl w szpitalu. Potrzebuję porady 13
B Badania moczu - bakterie Potrzebuję porady 17
A Badania po poronieniach Potrzebuję porady 1
S Badania po poronieniach Potrzebuję porady 2
C Cukrzyca po ciąży ... badania. Potrzebuję porady 6
Truskaweczka2017 Wizyty, badania, usg :) Wrześniówki 2020 8
Dolvit Badania genetyczne w Instytutucie Centrum Zdrowia Matki Polki Potrzebuję porady 0
M Pierwsze badania w ciąży Ciąża, poród, połóg 13
Paulina_1982 Diagnostyka niepłodności - czyli jakie badania wykonać Staramy się 3
K Badania - wyniki Ciąża po poronieniu 2
MalyGosc Badania po poronieniu Potrzebuję porady 10
A Badanie - morfologia dwulatka Roczniaki i dwulatki 2
P Wynik badania hbs Ciąża, poród, połóg 14
studentkastomatologii KOMPLEKSOWE BADANIA STOMATOLOGICZNE DLA DZIECI Ogłoszenia Szczecin 2
O Wynik badania- jak odczytać? Potrzebuję porady 1
kikunka89 Badania na toksoplazme i rozyczke Ciąża, poród, połóg 17
E Wyniki badania histopatologicznego Potrzebuję porady 12
A Wyniki badania nasienia Potrzebuję porady 0
N Badania genetyczne Potrzebuję porady 1