reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne?

Mommyof1x01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2018
Postów
35
Witam was mamusie mam pytanie odnośnie badań prenatalnych za 2 tygodnie ide na pierwsze takie badanie i troszkę sie stresuje. Jak to wygląda? Jest USG:ale jakie przez powłoki brzuszne czy dopochwowe? Normalne czy 3D? Czy w 11/12 tc można juz na takim badaniu zobaczyć przypuszczalna płeć maleństwa? To moja pierwsza ciąża więc doinformowana zbytnio nie jestem czytałam troche o tym ale wszytsko w artykułach jest bardzo uogólnione a mnie bardziej interesują doświadczenia mamusiek i jak u was wyglądało pierwsze badanie prenatalne?
 
reklama
Rozwiązanie
hej. zależy gdzie się udajesz do lekarza.
ja byłam prywatnie u lekarza z certyfikatem fmf i aktualnymi audytami. miał mega nowoczesny sprzęt, to też dużo daje.

Ja byłam w 12t4d
do super szczupłych nie należę, a mimo tego miałam całe badanie przez brzuch, wcześniejsze u mojego dopochwowo na NFZ. zależy jak dzieciaczek się ułoży.
u nas odrazu rozłożył nóżki i świecił klejnotami więc lekarz na 90% stwierdził chłopaka :) wczoraj na polowkowych potwierdzony synek.
na koniec badania miałam zrobiony rzut 3d i wydrukowane 2 wersje tego zdjęcia.

jak chcesz to podeślę Ci fotki żebyś wiedziała czego się spodziewać.
To zalezy czy jestes szczupla czy bardziej puszysta z tym usg. Jesli do tej pory mialas przez brzuch to pewnie teraz tez tak będzie. Zalezy gdzie sie umowilas, jak do lekarza z certyfikatem fmf to badanie bedzie zrobione profesjonalnie i zapewne w 3d (obraz w tych tygodniach jest jeszcze"ladniejszy" dla naszego oka w 2d), bo w nowoczesnych gabinetach maja taki sprzet. Co do plci to moze dowiesz sie wstepnie. Ja mialam w 13 tygodniu i mi lekarz powiedzial, ale to jeszcze nic pewnego.
 
Ja miałam takie usg przez brzuch w 2d w 13 tygodniu ciąży. Ale możesz też wybrać sobie lekarza który robi takie usg w 3d. U mnie na tym usg wyszło, że chłopczyk bo doktor stwierdził, że coś widać między nóżkami :) . A na kolejnej wizycie u lekarz prowadzącego wyszło, że dziewczynka to było w 15 tygodniu. No jak do tej pory potwierdza się to na każdym usg i również na usg połówkowym u innego lekarza. Także co do płci to na tym etapie podchodziłabym z rezerwą ;) .
 
Ja mialam w 11+6 tc badanie poznalam plec i do dzisiaj potwierdzona. A do tego moj lekarz bardzo dokładnie wszystko robil. Przez pochwe a później przez brzuszek.
 
Witam was mamusie mam pytanie odnośnie badań prenatalnych za 2 tygodnie ide na pierwsze takie badanie i troszkę sie stresuje. Jak to wygląda? Jest USG:ale jakie przez powłoki brzuszne czy dopochwowe? Normalne czy 3D? Czy w 11/12 tc można juz na takim badaniu zobaczyć przypuszczalna płeć maleństwa? To moja pierwsza ciąża więc doinformowana zbytnio nie jestem czytałam troche o tym ale wszytsko w artykułach jest bardzo uogólnione a mnie bardziej interesują doświadczenia mamusiek i jak u was wyglądało pierwsze badanie prenatalne?
Dużo zależy od ułożenia dzieciaczka w brzuchu. Może uda się poznać płeć ;)
 
Ja mialam w d2 i dopochwowo mimo ze jestem szczupla. Jest to wg mnie zwykle usg tyle ze z dokladnymi pomiarami ;-)
Płci nie poznalam niestety. Moja gin podaje jak ma 100%pewnosci
 
reklama
Tak jak dziewczyny piszą, rodzaj usg glownie zależy od tego czy jesteś szczupła czy pulchniejsza, jeżeli jesteś szczupła to z reguły przez brzuch. Zdaża się jednak czasami że dziecko "nie chce współpracować" i lekarze robią i tak usg dopochwowe. Jeżeli chodzi o płeć to wszystko zależy od tego jak maluszek będzie ułożony, ale jest szansa na to że lekarz juz Ci powie- rzadko widac juz coś na 100%, ale coś juz można zasugerować :)
 
hej. zależy gdzie się udajesz do lekarza.
ja byłam prywatnie u lekarza z certyfikatem fmf i aktualnymi audytami. miał mega nowoczesny sprzęt, to też dużo daje.

Ja byłam w 12t4d
do super szczupłych nie należę, a mimo tego miałam całe badanie przez brzuch, wcześniejsze u mojego dopochwowo na NFZ. zależy jak dzieciaczek się ułoży.
u nas odrazu rozłożył nóżki i świecił klejnotami więc lekarz na 90% stwierdził chłopaka :) wczoraj na polowkowych potwierdzony synek.
na koniec badania miałam zrobiony rzut 3d i wydrukowane 2 wersje tego zdjęcia.

jak chcesz to podeślę Ci fotki żebyś wiedziała czego się spodziewać.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry