reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania przed ciążą

Piq

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Grudzień 2021
Postów
1 254
Hej, czy robilyscie badania przed zajściem w ciążę? Konkretnie chodzi mi o przeciwciała WZW, różyczki i toksoplazmozy? Byłam w styczniu u gin i wspomniałam że będziemy się starać o dziecko (przeciągnęło nam się w międzyczasie przez zdarzenie losowe) i nie mówiła nic o badaniach a teraz czytam że dobrze by było zrobić. Ale ta gin nie wspomniała nawet o kwasie foliowym, więc zmienie lekarza. Czy iść do niego na wizytę i zapytać czy robić na własną rękę? Bardziej by mi odpowiadała opcja bez wizyty, bo nie jestem w ciąży, badana byłam w tym roku i było ok a wizyta trochę kosztuje:)
 
reklama
Dzięki:) w sumie też tak pomyślałam, że nie wiadomo kiedy się uda:) a czy powinnam brać jakieś inne preparaty niż kwas foliowy? ( Jw gin nie zaleciła żadnych)
Nie mam pojecia, bo ja niczego nie brałam w ciąży.
Jedyne co zrobiłabym badania na toxo i cytomegalie.
 
Najlepiej niech ci gin wszystko powie, bo ja akurat nie jestem żadnym znawca 🤣 znajdź jakiegoś zaufanego, żeby w ciąży nie szukać na szybko.
Właśnie teraz mam kogoś z polecenia, ma dobre opinie, jak nie będzie nam wychodzić to się udam na kontrolę za dwa miesiące może i dopytam :)
 
Ja przed ciążą nic nie robiłam. Slydxalam, że są dwie "szkoły". Jedni zalecają mnóstwo suplementów i badań wcześniej, innym wystarcza zdrowy styl życia. Tak samo w ciąży : przyjmować suplementy czy nie? Według mnie lepiej sugerować się morfologią niż tym, co inne biorą.
 
reklama
Zrób sobie badania tarczycowe, lekarz rodzinny powinien Ci spokojnie przepisać na tsh, ft3 i ft4.
Warto już brać kompleks witamin, tutaj znajdziesz na ten temat obszerny artykuł: Link do: Jakie witaminy PRZED ciążą? I jak wybrać kwas foliowy? Analiza i opinie - Pan Tabletka
Powodzenia!
Dzięki, ja zawsze morfologię i inne badania mam dobre, tarczycę robiłam około dwa lata temu bo mi znajoma pielęgniarka wmawiała wole, ale było wszystko spoko, więc może narazie się wstrzymam, ale bardzo dziękuję ci za odpowiedz
 
Do góry