reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania u 8m

Niunka221

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Styczeń 2020
Postów
313
Witam. Mój synek ur 13.01.20r waga 3380.karmiony mm.
Pięknie przybieral do 5m. Na nie całe 5m 9kg.I koniec. Apetyt kijowy, obecnie ma nie całe 9m a waga 9600 myślałam że bd więcej bo miał etapy ładnego jedzenia wszystkiego No ale waga mnie rozczarowała.
W czerwcu robiłam mu wyniki hemoglobina i zelazo dolna norma więc dostał żelazo w saszetce i chwilowo po miesiącu podawania apetyt był ogromny.ogolnie nie je jakoś malutko tyle że muszę się nagimnastykować 🙄 mlecznych rzeczy łącznie 700-800, desery lubi owocowe, kaszkę, obiad to już średnio i tu właśnie problem, jajeczko na parze zje ale ogólnie nowości do rzucia absolutnie, pluje, kaszle, Lubił chrupki teraz są bee. Nie wiem już jag go karmić. P doktor stwierdziła że to nie jest normalne że tsk mało przybrał w tak długim okresie i zleciła ponownie morf, żelazo, mocz, i badanie kału na krew utajoną. W domu mam 2 starsze córki które jedna na roczek miała potwierdzone źle wchłanianie na pół roczku apetyt opadł nue chciała jeść, anenia, traciła na wadze. Multum badań i na rok biopsja waga wtedy 8200.teraz ma 11lat 142cm i 28kg. Jest bardzo szczupła ale je dużo i wszystko.
Młodsza obecnie 7l 117cm i 18kg też drobizna, 2l tylko na piersi że śladowymi ilościami innych pokarmów bo nic nie chciała tknąć, waga też słaba na rok ale jej już nie badaliśmy. No i teraz młody tak jak by się wszystko powtarzało z tym że on wagę ma ładna jak na ten miesiąc tyle że ogólny przyrost miesięczny slaby.
Nie wiem co mam myśleć. Jest baaardzo ruchliwy odkąd skończył 5m. Na 7 usiadł, pełza, czworakuje, wstaje. Leczony jest na astmę oskrzelową sterydy.
Jestem już wszystkim zmęczona, nie chce powtórki....

Zastanawia mnie co z tego kału może wyjść czy on tylko wykrywa ta krew czy coś jeszcze?
Może ktoś badał u dziecka bd wdzięczna za info
 
reklama
Witam. Mój synek ur 13.01.20r waga 3380.karmiony mm.
Pięknie przybieral do 5m. Na nie całe 5m 9kg.I koniec. Apetyt kijowy, obecnie ma nie całe 9m a waga 9600 myślałam że bd więcej bo miał etapy ładnego jedzenia wszystkiego No ale waga mnie rozczarowała.
W czerwcu robiłam mu wyniki hemoglobina i zelazo dolna norma więc dostał żelazo w saszetce i chwilowo po miesiącu podawania apetyt był ogromny.ogolnie nie je jakoś malutko tyle że muszę się nagimnastykować 🙄 mlecznych rzeczy łącznie 700-800, desery lubi owocowe, kaszkę, obiad to już średnio i tu właśnie problem, jajeczko na parze zje ale ogólnie nowości do rzucia absolutnie, pluje, kaszle, Lubił chrupki teraz są bee. Nie wiem już jag go karmić. P doktor stwierdziła że to nie jest normalne że tsk mało przybrał w tak długim okresie i zleciła ponownie morf, żelazo, mocz, i badanie kału na krew utajoną. W domu mam 2 starsze córki które jedna na roczek miała potwierdzone źle wchłanianie na pół roczku apetyt opadł nue chciała jeść, anenia, traciła na wadze. Multum badań i na rok biopsja waga wtedy 8200.teraz ma 11lat 142cm i 28kg. Jest bardzo szczupła ale je dużo i wszystko.
Młodsza obecnie 7l 117cm i 18kg też drobizna, 2l tylko na piersi że śladowymi ilościami innych pokarmów bo nic nie chciała tknąć, waga też słaba na rok ale jej już nie badaliśmy. No i teraz młody tak jak by się wszystko powtarzało z tym że on wagę ma ładna jak na ten miesiąc tyle że ogólny przyrost miesięczny slaby.
Nie wiem co mam myśleć. Jest baaardzo ruchliwy odkąd skończył 5m. Na 7 usiadł, pełza, czworakuje, wstaje. Leczony jest na astmę oskrzelową sterydy.
Jestem już wszystkim zmęczona, nie chce powtórki....

Zastanawia mnie co z tego kału może wyjść czy on tylko wykrywa ta krew czy coś jeszcze?
Może ktoś badał u dziecka bd wdzięczna za info
Witaj .Dla pocieszenia napisze moja córka nr 2 ma 9 miesięcy i waży 7800 i 600 gram przybrała w miesiąc bo jej wciskam jedzenie . Średnio przybiera 200-300 gram na 1,5 miesiąca mało ale Co mam zrobić jak jeść nie chce. Oczywiście pediatrzy straszą skierowanie do kardiologa USG brzucha głowy rehabilitant czekamy.. Zaliczyliśmy rehabilitanta powiedział, że rozwija się dobrze i co pediatra wymyśla... Doszłam do wniosku , że taka chuda po ojcu zbadam ją ale wciskać jedzenia nie będę. Natomiast córka nr 1 je wszystko ale też raczej z tych chudzielecòw . Moim zadaniem syn waży dobrze dzieci mają spadki apetytu np zęby wychodzą . Myślę, że powinnaś to przeczekać jak dziecko będzie głodne to samo zje tak jest u mnie. Jak wciskam zaciska usta jak głodna to po prostu zje. A ciągle proszenie jej o to żeby coś zjadła mnie wykańcza im więcej próbuję nakarmić tym mniej zje. Tylko zdrowy rozsądek i instynkt nas uratuje
 
Póki co zrobione badania krwi i żelazo jeszcze gorzej niż 4m temu mimo że przyjmowane preparaty żelaza. Teraz to nawet w normie się nie łapie.
Hemoglobina lekko poszła w górę. Było 13 a jest 13,8.
 
Do góry