reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania usg brak serduszka

Aleksandra893

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Styczeń 2023
Postów
590
Hej! Mam do Was pytanie. To moja pierwsza ciąża i po dzisiejszym USG się zmartwiłam. Wg aplikacji i wyliczeń moich jak i Pani doktor ,u której byłam teraz powinnam być w 7+6tc. Dziś na USG u innego lekarza wyszło, że powinnam być w 8+6tc a zarodek wygląda na 6+6tc i nie ma bicia serduszka. Lekarz powiedział, że marnie to wg niego wygląda i nie nastawiałby się na nic więcej, ale mimo wszystko za tydzień mam przyjść na kontrolę. Jutro idę zrobić betę, żeby zobaczyć na jakim jest poziomie.

Co myślicie? Jest jakaś szansa? Czy któraś z Was tak miała?
 
reklama
Betę chcesz robić sama czy lekarka kazała?
Mogła być owulacja później i stąd wyglada wszystko na tydzień mniej.
 
Betę chcesz robić sama czy lekarka kazała?
Mogła być owulacja później i stąd wyglada wszystko na tydzień mniej.
Sama chcę zrobić betę- jutro pewnie już będę miała wynik i z nim pójdę w środę do mojej docelowej Pani doktor.
Badałam sobie owulacje testami i faktycznie z tego powodu poszłam do ginekologa bo hormon LH (owulacyjny) powinien się utrzymywać w ciele kobiety do 24h a mi pozytywne testy owulacyjne wychodziły przez 3/4 dni i kreski były aż bordowe, więc stężenie hormonu musiało być duże.
Jednak jak słyszy się od lekarza, że nie widzi tego pozytywnie to człowiek ma w głowę samie najgorsze scenariusze.
 
Hej! Mam do Was pytanie. To moja pierwsza ciąża i po dzisiejszym USG się zmartwiłam. Wg aplikacji i wyliczeń moich jak i Pani doktor ,u której byłam teraz powinnam być w 7+6tc. Dziś na USG u innego lekarza wyszło, że powinnam być w 8+6tc a zarodek wygląda na 6+6tc i nie ma bicia serduszka. Lekarz powiedział, że marnie to wg niego wygląda i nie nastawiałby się na nic więcej, ale mimo wszystko za tydzień mam przyjść na kontrolę. Jutro idę zrobić betę, żeby zobaczyć na jakim jest poziomie.

Co myślicie? Jest jakaś szansa? Czy któraś z Was tak miała?
Hej, u mnie serduszko było widać w 5 tyg. Ze względu na plamienia byłam u lekarza co tydzień. Na kolejnej (3 wizyta wg wyliczeń 7 tydzień ciąży) wizycie serduszko juz nie biło. Miałam poronienie zatrzymane, wywolywane w szpitalu tydzień później.
Ale trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze ❤️
 
Sama chcę zrobić betę- jutro pewnie już będę miała wynik i z nim pójdę w środę do mojej docelowej Pani doktor.
Badałam sobie owulacje testami i faktycznie z tego powodu poszłam do ginekologa bo hormon LH (owulacyjny) powinien się utrzymywać w ciele kobiety do 24h a mi pozytywne testy owulacyjne wychodziły przez 3/4 dni i kreski były aż bordowe, więc stężenie hormonu musiało być duże.
Jednak jak słyszy się od lekarza, że nie widzi tego pozytywnie to człowiek ma w głowę samie najgorsze scenariusze.
Przy obrazie na USG beta już niewiele zmienia. Spadać nie będzie, a przyrosty i tak są mniejsze.
Ja bym po prostu poczekała do kolejnej wizyty. Może być tak, że owulacja była później.
 
Przy obrazie na USG beta już niewiele zmienia. Spadać nie będzie, a przyrosty i tak są mniejsze.
Ja bym po prostu poczekała do kolejnej wizyty. Może być tak, że owulacja była później.
Najbardziej martwię się, że wg usg to końcówka 6 tyg a tak już powinno być widoczne serduszko
 
reklama
Echo zarodka powinno być uwidocznione przy CRL 4-6mm więc dlatego lekarz chce chwilę poczekać bo w tej chwili jest ta wielkość tuż ponad górne widelki, a w przypadku badań usg łatwo o wahania
 
Do góry