reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania usg brak serduszka

Echo zarodka powinno być uwidocznione przy CRL 4-6mm więc dlatego lekarz chce chwilę poczekać bo w tej chwili jest ta wielkość tuż ponad górne widelki, a w przypadku badań usg łatwo o wahania
Ale echo płodu to na usg uwidoczniony zarodek 🧐 serduszko to z kolei tętno płodu czyli troszkę inna sytuacja
 
reklama

Załączniki

  • c46b2614-0755-42ee-acf2-d31f7f893e33.jpeg
    c46b2614-0755-42ee-acf2-d31f7f893e33.jpeg
    26,9 KB · Wyświetleń: 48
Mam jednak cichą nadzieje, że lekarz się pomylił i to serduszko jest i pracuje.

Moze oczywiście tak być, może też miał kiepski sprzęt. Tak czy tak badanie bety nie bardzo ma sens.
Na Twoim miejscu poszłabym po prostu do innego lekarza z jakimś bardzo dobrym aparatem usg. Takie sprzęty mają na przykład ginekolodzy wykonujący badania prenatalne
 
Moze oczywiście tak być, może też miał kiepski sprzęt. Tak czy tak badanie bety nie bardzo ma sens.
Na Twoim miejscu poszłabym po prostu do innego lekarza z jakimś bardzo dobrym aparatem usg. Takie sprzęty mają na przykład ginekolodzy wykonujący badania prenatalne
Ogółem badanie było wykonywane w prywatnej placówce Medicover. Ale lekarz mogę rzec bardzo wiekowy. Poszukam jeszcze jakiegoś dobrego ginekologa. Dziękuje za radę
 
Ogółem badanie było wykonywane w prywatnej placówce Medicover. Ale lekarz mogę rzec bardzo wiekowy. Poszukam jeszcze jakiegoś dobrego ginekologa. Dziękuje za radę

Nawet prywatne placówki mają czasem koszmarne sprzęty.
Medicover ogólnie często ma kiepskawe.
Trzymam kciuki i daj znać jak sytuacja się rozwinie 🤞
 
U mnie w 6 tyg we wtorek nie było serduszka a w czwartek wieczorem dostałam plamienia myślałam ze zaczęło się poronienie wiec pojechałam na IP iserduszko biło lekarka mówiła ze narazie 113 bo dopiero zaczyna się akcja serca a do dzisiaj wszystko jest ok
Wiec przez 2 dni wiele może się zmienić .
Poczekaj ten tydzien i idź na kontrole
 
A kiedy mialas ostatnią miesiączkę i kiedy wychodziły Ci testy owulacyjne pozytywne? Albo kiedy ciążowy wyszedł pozytywny?
Testy owu mogą wychodzić pozytywne całą fazę lutealną. Więc nie upatrywałabym tutaj jakiegoś problemu.
 
Hej! Mam do Was pytanie. To moja pierwsza ciąża i po dzisiejszym USG się zmartwiłam. Wg aplikacji i wyliczeń moich jak i Pani doktor ,u której byłam teraz powinnam być w 7+6tc. Dziś na USG u innego lekarza wyszło, że powinnam być w 8+6tc a zarodek wygląda na 6+6tc i nie ma bicia serduszka. Lekarz powiedział, że marnie to wg niego wygląda i nie nastawiałby się na nic więcej, ale mimo wszystko za tydzień mam przyjść na kontrolę. Jutro idę zrobić betę, żeby zobaczyć na jakim jest poziomie.

Co myślicie? Jest jakaś szansa? Czy któraś z Was tak miała?
Ja miałam bardzo podobnie w poprzedniej ciąży niestety. Poszłam w 7 + coś na pierwsze USG, zarodek miał 6 mm, czyli zatrzymał się tydzień wcześniej i nie było bicia serca. Tak naprawdę to nawet lekarz nie wie jak to się skończy, bo właśnie mogła się przesunąć owulacja, może potrzebuje czasu dlatego dopiero za tydzień można zobaczyć czy zarodek się zaczął rozwijać.
Ale moja lekarka powiedziała wtedy zdanie za które bardzo jej dziękuje, że nie wie co ma mi powiedzieć, ale normalnie zarodek 6 mm powinien mieć bijące serduszko. Wtedy już wiedziałam na co się szykować. Nadzieje miałam nikłą, ze to się dobrze zakończy. Wszyscy dookoła powtarzali, ze na pewno wszystko będzie dobrze, czym jeszcze bardziej się denerwowałam, bo skąd oni mogą wiedzieć czy będzie dobrze czy nie.
U mnie niestety skończyło się poronieniem zatrzymanym.
Przytulam Cię bardzo mocno, bo wiem jak to jest. Najgorsze to poczucie bezsilności, ze nic nie możemy zrobić, tylko czekać, że nie mamy na to żadnego wpływu.
Mam szczerą nadzieję, ze u Ciebie zakończy się inaczej. Gdybyś potrzebowała wsparcia to pisz :)
 
reklama
A kiedy mialas ostatnią miesiączkę i kiedy wychodziły Ci testy owulacyjne pozytywne? Albo kiedy ciążowy wyszedł pozytywny?
Testy owu mogą wychodzić pozytywne całą fazę lutealną. Więc nie upatrywałabym tutaj jakiegoś problemu.
ostatnia miesiączka 29.11-1.12 pozytywne testy 9,10,11,12. Test ciążowy słaba kreska 24.12 ,27.12 bhcg 212 i gruba kreska na teście. 30.12 bhcg 501 a 6.01 3501
 
Do góry