reklama

Badania w ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez kaskaa_172, 7 Lipiec 2010.

1. kaskaa_172

kaskaa_172 Początkująca w BB

Witajcie dziewczyny! Bylam dzis u ginekologa bo spoznial mi sie okres. Jestem w 5 tygodniu ciązy. Podejrzewalam juz wczesniej bo bral miesiaczki... Lecial mi brazowy sluz. Powiedziałam o tym lekarzowi oczywiscie i kiedy robił mi USG wyszło ze mam coś odklejone nie pamietam dokladnie jak sie to nazywa na szczescie jest tylko odklejone 1/4 ale moze byc zagrozenie ciazy. przepisał mi tabletki "duphaston" i mam brać je 2x1 czyli jedna rano i jedna wieczór??

i jeszcze powiedzcie mi co to znaczy : widoczna ablacja trofoblastu na ok 25% powierzchni.

MAM NADZIEJE ZE WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE I ZE DONIOSE CIĄŻE!!!
    prosze o jak najszybsze wasze odpowiedzie.
    Dzieki!

2. Noel

Noel Kochająca mama

kaskaa_172 byłaś u gina i nie zapytałaś o to wszytsko o co pytasz teraz nas:confused:

3. reklama
  4. kaskaa_172

kaskaa_172 Początkująca w BB

wybacz ale ja nie weszlam na tro forum aby sluchac krytyki innych i co powinnam a czego nie. wydaje mi sie , ze odpowiadaja na pytania osoby ktore chca pomoc . nie chcesz to nie udzielaj sie.

5. Noel

Noel Kochająca mama

A kto Cię krytykuje:confused:
    Zadałam proste pytanie.
    Po to masz lekarza, żeby zadawać mu pytania o wszytsko co Cie nurtuje.
    To Twój lekarz.
    My możemy udzielic Ci złej porady, bo nie jesteśmy specjalistkami.
    "Coś tam odklejone" i nie wiesz co:confused:......może warto spytać, bo w końcu chodzi o Twoje maleńswto.

6. Pysia29d

Pysia29d Fanka BB :)

ablacja znaczy odklejenie a trofoblast to jest kosmówka.Ma Pani odklejoną kosmówkę na około 25 procent powierzchni.W sumie mi się nie odklejała kosmówka,ale kiedyś w szpitalu na usg napisał mi lekarz ablacja 3cm to drązyłam ten temat i się pytałam lekarzy co to oblacja i wogole.Naszczescie u mnie to była pomyłka i lekarz widział zatoke żylną a wział to za ablacje.

7. Maliina

Maliina Moderator

hmm no szkoda ze nie dopytalas lekarza od razu jak cos cie nie pokoi.
    tak jak koezanka fifi napisala my mozemy zle poradzic.
    co do brania lekow to 2x1 znaczy 2 razy na dobe czyli co 12 godzin.

8. edi376

edi376 Zaangażowana w BB

Mi w początkowej fazie ciąży, też odklejała się kosmówka i dodatkowo miałam sporego krwiaka. Brałam duphaston 3x dziennie i duzo odpoczywałm. Mój ginekolog zabronił mi przez miesiąc jeździć różnymi środkami transportu. Obecnie jesteśmy w 29 tygodniu i dobrze się czujemy- czego i Tobie kaskaa_172 życzymy :tak:

9. Vetka

Vetka Fanka BB :)

Witam
    Wiem oczywiście, że powinno być między 11 a 13 tygodniem. Mam jednak zagwostkę - kiedy się umówić, bo akurat w 12 tygodniu wyjeżdżam i pytanie czy lepiej wcześniej - która z Was była w 11 tyg, czy lepiej później w 13 tyg - ile z was tak miało robione to badanie? Eh... Niby to tylko tydzień różnicy ale to ma byc moje pierwsze usg, nie chcę przedobrzyć ze zbyt wczesnym terminem, ale przyznam też że będzie mi się dłużyć

10. reklama
  11. emiolka24

emiolka24 Fanka BB :)

Ja miałam pierwsze usg w 14 tyg.
    Nie martw się, tydzień w jedną czy w drugą-to nie ma znaczenia.
    Idź kiedy Ci będzie pasowało :-)

12. cristalrose

cristalrose Fanka BB :)

Ja miałam w 12 t 3 d.c.
    Nie ma to większego znaczenia - byle zmieścic się w granicach - najważniejszy pomiar, czyli NT jest analizowany w oparciu o CRL - czyli wielkośc dziecka.

Poleć forum