reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania w ciąży

aga1919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2016
Postów
50
Jestem obecnie w 34 tyg ciąży, miałam robione następujące badania: toksoplazmoza(raz na początku ciąży) , test obciążenia glukozą(raz), WR, przeciwciała( raz), grupa krwi, rożyczka i oczywiście co miesiąc morfologia i mocz.
Czy jeśli nie będę miała zrobionego HBs i przeciwciał to czy nie będzie problemu z przyjęciem do szpitala na poród?
Czy któraś z Was darowała sobie te badania?
 
reklama
Na HBS warto zrobić dla bezpieczeństwa dziecka tu nawet nie chodzi o wymogi szpitala. Jedno czego jeszcze szpital będzie wymagał to badania w kierunku Hiv. Toxo teoretycznie powinnaś mieć robione w każdym trymestrze. Jeszcze o ile w pierwszych badaniach wyszło igg dodatnie to nikt się krzywić nie będzie.
 
No tak. Zasugerowałam się, że dziewczyna pod koniec ciąży pyta.

aga Przede wszystkim zatem powinnaś być zaszczepiona na WZW. Prawdopodobnie będziesz musiała podpisać zgodę na wykonanie czynności medycznych i że bierzesz to na swoją odpowiedzialność. Nie mają prawa odmówić Ci przyjęcia do szpitala. Nie będzie miało znaczenia czy masz ten wynik czy nie. I tak ewentualne zachorowanie bierzesz na siebie i nie będziesz mogła dochodzić odszkodowania jeśli w trakcie porodu się zarazisz (lub dziecko).
 
Do góry