reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania we wczesnej ciąży

Dołączył(a)
21 Grudzień 2020
Postów
2
Witam serdecznie. Jestem w 7 tygodniu ciąży. Dzisiaj odebrałam wyniki badań krwi; morfologia krwi w porządku, glikemia na czczo również. Martwią mnie jednak podwyższone ketony w moczu (1,5 mmol/L), gdzie max to 0,5 oraz TSH w surowicy 4,70 mmol/L, dla kobiet w ciąży w I trymestrze jest to raczej trochę za dużo. Czy któraś z Was tak miała? Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.
 
reklama
Ketony w moczu mogą być od tego, że za długa była przerwa w jedzeniu. Tsh rzeczywiście za wysokie. Lekarz na pewno skieruje Cię do endokrynologa. Dostaniesz leki i powinno byc dobrze.
 
Kiedy masz wizyte u gina ?? Ja bym się umowila do endokrynologa, bo tsh za wysokie , jeśli jie masz wizyty na dniach ,to zadzwoń do gina i powoedz o tym
 
Na szczęście podałam Wam błędny wynik TSH - jest jednak na poziomie 2.479... Zasugerowałam się wynikiem cukru, przepraszam.
Rozmawiałam z moim ginekologiem; TSH na granicy, a ketony mogły takie być
, bo była długa przerwa w jedzeniu. Ja jednak cały czas się boję, że wyjdzie cukrzyca, choć glikemia na czczo w porządku. Obawiam się
, bo diabetolog przed ciąża, kiedy miałam robioną krzywą cukrową stwierdził, ze mam predyspozycje do cukrzycy w ciąży.
 
Na szczęście podałam Wam błędny wynik TSH - jest jednak na poziomie 2.479... Zasugerowałam się wynikiem cukru, przepraszam.
Rozmawiałam z moim ginekologiem; TSH na granicy, a ketony mogły takie być
, bo była długa przerwa w jedzeniu. Ja jednak cały czas się boję, że wyjdzie cukrzyca, choć glikemia na czczo w porządku. Obawiam się
, bo diabetolog przed ciąża, kiedy miałam robioną krzywą cukrową stwierdził, ze mam predyspozycje do cukrzycy w ciąży.
Odpowiednie tsh w ciąży jest ok. 1.5 i radziłabym ci je zbić, bo im niższe tym lepiej dla ciąży.
 
A ja mam inne pytanie w temacie wczesnych badań. Czy idąc na 1 wizytę na początku ciąży w ramach NFZ, te badania wszystkie typu cytomegalowirusy i toxoplazmy i tak dalej można zrobić że skierowaniem bezplatnie, czy i tak trzeba w laboratorium robić je prywatnie???
 
Na szczęście podałam Wam błędny wynik TSH - jest jednak na poziomie 2.479... Zasugerowałam się wynikiem cukru, przepraszam.
Rozmawiałam z moim ginekologiem; TSH na granicy, a ketony mogły takie być
, bo była długa przerwa w jedzeniu. Ja jednak cały czas się boję, że wyjdzie cukrzyca, choć glikemia na czczo w porządku. Obawiam się
, bo diabetolog przed ciąża, kiedy miałam robioną krzywą cukrową stwierdził, ze mam predyspozycje do cukrzycy w ciąży.
Ketony w moczu bo za długa przerwa w jedzeniu.
Cukrzycy ciążowej się nie bój. Jeśli mówisz, że na czczo jest ok to normalnie funkcjonuj. Mi już w 9 tyg wyszła cukrzyca i od 10 tyg byłam na diecie i było bardzo ok.
Pozdrawiam
 
reklama
A ja mam inne pytanie w temacie wczesnych badań. Czy idąc na 1 wizytę na początku ciąży w ramach NFZ, te badania wszystkie typu cytomegalowirusy i toxoplazmy i tak dalej można zrobić że skierowaniem bezplatnie, czy i tak trzeba w laboratorium robić je prywatnie???
Hej wszystkie badania w ramach NFZ masz za darmo tzn toxo , różyczkę.. hiv..anty hcv...
CMV mi nie robili także musisz dopytac czy ono jest w ramach nfz.
 
Do góry