reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

gosiax5

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2020
Postów
3 704
Dziewczyny badania w 21 dc:
progesteron 11.4
prolaktyna 27.88 norma 26.53
Jak myślicie była owulacja?

Prolaktyne mam taką od dwóch lat. Miesiączkuje bardzo regularnie.
Wiem że z wynikami do lekarza, ale mam wizytę dopiero po kolejnych badaniach w 1-3 dc czyli LH, Fsh, estradiol.
 
reklama
Tsh mi spadło dość nisko, na 0.04 a miałam w listopadzie 1.8. Może to utrudniać zajście w ciążę? Hormonow nie biorę, tarczyca ma usg jest ok.
 
Tsh mi spadło dość nisko, na 0.04 a miałam w listopadzie 1.8. Może to utrudniać zajście w ciążę? Hormonow nie biorę, tarczyca ma usg jest ok.
A bierzesz jakies leki na tarczycę? Bo wynik może wskazywać na nadczynność. Badałaś też ft3 i ft4?
 
A bierzesz jakies leki na tarczycę? Bo wynik może wskazywać na nadczynność. Badałaś też ft3 i ft4?
Mam raczej hashimoto bo wysokie przeciwciała mam anty tg. Na poziomie 281. Tarczyca nie ma żadnych zmian na usg.
Nie biorę leków. Niedawno miałam tsh w normie. Czyli 1.8...
 
Mam raczej hashimoto bo wysokie przeciwciała mam anty tg. Na poziomie 281. Tarczyca nie ma żadnych zmian na usg.
Nie biorę leków. Niedawno miałam tsh w normie. Czyli 1.8...
To nie jest jeszcze wysoki wynik. Raczej nie taki, który wskazywałby na Hashimoto. Zwłaszcza, że usg jest ok. Zbadalabym jeszcze wlasnie ft3 i ft4.
 
To nie jest jeszcze wysoki wynik. Raczej nie taki, który wskazywałby na Hashimoto. Zwłaszcza, że usg jest ok. Zbadalabym jeszcze wlasnie ft3 i ft4.
Ft3 i ft 4 badałam miesiąc temu i konwersja była ok.
Wiem że nie mam typowo hashimoto, jedynie przeciwciała ale też wiem że wynik jest ok i nie utrudnia zajścia w ciążę, tylko że miałam tsh 1.8 a mam 0.04 a nic nie robiłam, nie zmieniałam itp. Myślisz że może to utrudniac zajście w ciążę?
 
reklama
Ft3 i ft 4 badałam miesiąc temu i konwersja była ok.
Wiem że nie mam typowo hashimoto, jedynie przeciwciała ale też wiem że wynik jest ok i nie utrudnia zajścia w ciążę, tylko że miałam tsh 1.8 a mam 0.04 a nic nie robiłam, nie zmieniałam itp. Myślisz że może to utrudniac zajście w ciążę?
Wszystkie problemy z tarczycą mogą utrudniać zajscie w ciążę.
 
Do góry