reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BADANIA

rybka_24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2006
Postów
3 045
Miasto
Bydgoszcz
mysle że to dobry watek przynajmniej z mojej perspektywy ;)

mamy tysiące pytanie jakie badania konieczne jakie nie i kiedy je robić

podzielmy sie naszymi doswiadczeniami


ja np musze zrobic ponowne badania na toksoplazmoze w kazdym semestrze a w związku z nasza ciążową przeszłością miedzy 10-11 tygodniem musimy udac sie do poradni genetycznej na badania prenatalne nieinwazyjne jeszcze nie wiem co to znaczy ale na razie nie zaprzatam sobie tym głowy ;)

myśle ze bedzie to pomocny dla nas wszytskich watek
 
reklama
Wlasnie piszcie kwietnioweczki jakie mialyscie badania juz porobione, bo ja ide za tydzien do gina i niewiem czego sie mam spodziewac???
 
Ja nie mialam zadnych oprocz ogolnego badania krwi (morfologia) i ogolnego badania moczu. Moim zdaniem lekarz u ktorego bylam wogole nie nadaje sie, wiec tez jestem ciekawa jakie badanie wam lekarze zlecili.
 
ja na następna wizyte mam zrobic morfologie i mocze ogólny
a 13 wrzesnie jade na te badania prenatalna które polegaja na porównaniu wielkosci dzidzi z usg z jakimis tajemniczobrzmiacymi hormonami ciążowymi (ne HCG) z krwii na wyniki czeka sie 4tygodnie maja wykluczyc wady dzidzi min zespól Downa, Reya i inne
 
niczka tylko w ciężkich trudnych i kolejnych juz ciążach sie je wykonuje takze spokojnie
no i kobitki po 30 tez powinny tak moei moja genetyczka
 
Mnie zalecono morfologię, z uwględnieniem płytek i WR, badanie moczu, poziom glukozy i powtórzenie toksoplazmozy. Wprawdzie robiłam to badanie w poprzedniej ciąży i wynik był dodatni, tzn. pojawiły się przeciwciała, ale w niewielkiej ilości. Okazuje się jednak, że zakarzenie można przechodzić kilkakrotnie i lepiej się zbadać.
 
busia ja dzis ogladałam na tvn style o tokso i pomimo że mój gin mówi ze nie trzeba to i tak zrobie bo ja nie mam w ogle ani w IGG ani w IGM przeciwciał
 
Rybka, ja jestem trochę przewrażliwiona na tym punkcie. Cztery lata temu moja szwagierka przeżyła ogromny stres gdy się okazało ok. 10 tc, że ma bardzo dużo przeciwciał i musiała robić dodatkowe badania, żeby określić wiek przeciwciał. Najbardziej przerażajace jest to, że w pierwszej ciąży wogóle jej tego badania nie zlecono, a wychodzi na to, że prawdopoodbnie ich nie miała.

 
reklama
busia sama nie wiem co o tym myslec niby nie mamy kota ani styczności ze zwierzakami ja w ziemi nic nie robie takze niby bardzo małe prawdopodobieństwo że coś by mogło sie przydazyc ale sama nie weim
zapytam moja dr genetyczna jak bede 13 wrzesnia na prenatalnych
 
Do góry