reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

FT3 6,36 norma 3,80 - 6,00
FT4 13 norma 7,86 - 14,40
TSH3 2,664 norma 0,340 - 5,600

TSH <0,3 norma <1,22
TPO 11 norma <34

Według właśnie endo nie jest źle ale nie pracuje prawidłowo tarczyca. I dzięki euthyroxowi ft3 spadło do 5. A reszte musze sprawdzić.
 
reklama
Tak jak Ci pisałam, na podwójną owulację może wpłynąć jej stumulacja a nie branie leków na tarczycę czy luteiny (ona raczej hamuje owulację).
Rozumiem :) Właśnie w styczniu mi zablokowała się owulacja, bo luteina chyba brana przed owulacją blokuje ją ( ale do końca nie wiem ) bo pierwszy raz mam doczynienia z luteiną.
 
Wiem, ja brałam ją po to żeby wywołać krwawienie ( bardzo długie cykle ) i byłam świeżo po wizycie u lekarza (początek stycznia) i owulacji wcześniejszej. I kolejną owulacje dostałam dopiero na początku lutego.
 
reklama
Witam! Chcemy z partnerem robić coś w kierunku żeby małymi kroczkami starać się o dziecko. Na wizyte u lekarza musze jeszcze poczekać ponieważ jestem w tracie sprawdzania hormonów tarczycy (ponieważ chyba tarczyca nie pracuje jak powinna, moje tsh wynosi 0,3 a ft4 i ft3 jest podwyższone ale nie krytycznie) regulowania cyklu (ponieważ mam długie cykle) i czekam aktualnie na miesiączke, żeby zrobić potrzebne badania. Jakie powinnam zrobić badania poza prolaktyną, progesteronem, estradiolem, lh, fsh ? Co powinnam sprawdzić. Byłam u 2 różnych lekarzy i co innego mówią, o badaniach i o moim stanie tarczycy. Dlatego jestem ciekawa jakie badania robiły mamusie i przyszłe mamusie :) Jak na razie wiem, że musze unormować cykle, owulacje miałam w grudniu potwierdzoną i teraz wystąpiła podwójna owulacja, z dwóch jajników jednocześnie na początku miesiąca. I aktualnie spóźnia mi się mięsiączka i czekam niecierpliwie żeby wykonać badania. Podwójna owulacja może być skutkiem brania hormonów? Biore od początku stycznia euthyrox. Nie mam jak na razie zapytać swojego lekarza. Dlatego pytam tutaj.
Minęło już trochę czasu, jak wyszło z ta podwójna owulacja? Są może bliźniaki?

Ja mam właśnie wcześniejsza owulacje i wydaje mi się podwójna. Tradycyjnie mam plamienia, i najpierw kłuł mnie lewy jajnik po czym było trochę więcej brunatnej wydzieliny i po kilku godzinach prawy i tez po tym trochę więcej wydzieliny.
Wspolzylismy dwa dni temu i trochę się przestraszylam
 
Do góry