reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie Beta Hcg

Ania25037

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Marzec 2018
Postów
44
Witam. Zrobiłam badanie z krwi, wynik to 51. Według opisu na badaniu powinien to być 3 tydzień ciąży.
Lekarz stwierdził, że ten wynik nie jest jednoznaczny i nie muszę być w ciąży.
Jak wyglądał wasz pierwszy wynik z Beta hcg? Byłyście w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam.

Napisane na RNE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja wlasnie odebralam pierwsze wyniki i dopiero teraz do mnie dociera, ze jednak sobie tego wszystkiego nie uroilam Wedlug okresu to 4 t 4 d, a wedlug badan 4 tydzien :) Wynik malutki, ale jednak jest!
Jak myslicie kiedy go teraz powtorzyc? Wstepna wizyte u doktor mam w najblizszy czwartek.

Wyniki: 75,7 U/l
Zakres: 9,5-750 - 4 tydzień ciazy
 
Witam. Zrobiłam badanie z krwi, wynik to 51. Według opisu na badaniu powinien to być 3 tydzień ciąży.
Lekarz stwierdził, że ten wynik nie jest jednoznaczny i nie muszę być w ciąży.
Jak wyglądał wasz pierwszy wynik z Beta hcg? Byłyście w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam.

Napisane na RNE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Moze tak powiedzial ze wzgledu na ryzyko ciazy biochemicznej? Rozumiem, ze to wynik jeszcze sprzed spodziewanego terminu @?
 
Jestes w ciazy
Ciaza powyżej jest powyżej 5.
Moze powiedzial tak bo na tym etapie roznie bywa.
I tak 3 tydzien gdzies.
Powtórz po 48 albo 72 czy dobrze przyrasta.
Musi caly czas duzo rosnac nie ma prawa spadać i byc malych przyrostow.
Ja robilam w odstępach 4 dniowych kazda.

358.
1008.. I ponad 11 tysiecy.
 
Nie ma co się sugerować podanymi zakresami bo są one bardzo duże i jak ja poszłam do lekarza to nawet nie popatrzył na wyniki bety bo stwierdził że są za duże rozbieżności żeby określić na tej podstawie tydzień ciąży .
Zrób betę po 48 h , po tym czasie powinna się podwoić :)
 
Ja mialam bete 39,1 co wskazywalo na drugi tydzien ciazy, po tygodniu poszlam do lekarza, bo wedlug miesiaczki wychodzilby juz z 7 tydzien. Lekarz powiedzial, ze jesli beta jest pozytywna, to ciaza napewno jest i on musi sprawdzic czy aby napewno w macicy, na wynik bety nawet nie spojrzal. przy pierwszym badaniu nie bylo nawet pecherzyka, uspokajal mnie, ze owulacja mogla byc pozno itd, co ja dzieki becie juz wiedzialam i potem przez kolejne 3 tygodnie chodzilam co tydzien i robilismy usg zeby sprawdzac czy ciaza sie rozwija :)
p.s wszystko to na NFZ, na ktory tak wiele ludzi narzeka :p
 
ja bete zrobiłam 30 marca czyli 9 dni po spodziewanej miesiączce i wyszło 4138 po 5 dniach miałam wizyte u ginekologa i wyszło ze jestem w 6 tyg i 4 dniach w ciaży
 
reklama
Do góry