reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie drożności jajowodów - ciąża

reklama
Drogie Panie 🙂 miałam robione wczoraj sono-hsg - naczytałam się, nasłuchałam jakiś dramatów, ból nie do wytrzymania, koleżanka nie mogła wyjść o własnych nogach, różne cuda. Dzień wcześniej miałam bardzo traumatyczne przeżycie i idąc na badanie zupełnie nie przejmowałam się, nie denerwowałam, miałam generalnie to gdzieś, bo na głowie miałam zupełnie coś innego, nie związanego z tematem. Trwało wszystko może 15 min, z wejściem do gabinetu, rozmowa z lekarzem dlaczego, co i jak, nie bolało dosłownie nic. Lekki dyskomfort. Zazylam 30 min wcześniej ketonal i może trochę on pomogl. Godzinę później bolał mnie trochę brzuch jak 2 dni przed okresem i tyle. Żadnych plamien, dziwnych rzeczy, zero. Teraz się z siebie śmieje, ze nie zrobiłam tego dużo wcześniej i tak bardzo się bałam. Skracając moja sytuacje - staramy się z mężem od 14 miesięcy o maleństwo i nic. Badania hormonalne i z krwi idealne. Badanie nasienia męża idealne. 3 miesiące stymulacji aromkiem + zastrzyki ovitrelle i nic. Przed badaniem robiłam wymazy, wyszła ureaplasma dodatnia - 10 dni antybiotyk razem z mężem. Po 2 tyg po antybiotykoterapii wynik ureaplasmy negatywny. Teraz zaczynamy działać i zobaczymy czy się uda po drożności. Także powodzenia, życzę sobie i Wam i powtarzając - NIE MA CZEGO SIĘ BAĆ 😊
To faktycznie miałaś szczęście, ja należę do osób które znoszą każdy ból. Ale tym razem było inaczej podczas badania poczułam taki ucisk że aż zemdlałam...po zabiegu długo dochodziłam do siebie, ale bardziej przez omdlenie niż ból brzucha, który był słabo wyczuwalny...
 
To faktycznie miałaś szczęście, ja należę do osób które znoszą każdy ból. Ale tym razem było inaczej podczas badania poczułam taki ucisk że aż zemdlałam...po zabiegu długo dochodziłam do siebie, ale bardziej przez omdlenie niż ból brzucha, który był słabo wyczuwalny...
Wspolczuje… jak efekty po badaniu?
 
Drożnośc miałam robioną 2msc temu, póki co starania ciąg dalszy, wszystkie badania OK, moj problem to niepekające pecherzyki, od 6 msc zastrzyk Ovitrelle, mąż badania w normie. Zobaczymy jak będzie tym razem, dziś starania ;p
 
Cześć dziewczyny, staramy się z mężem 14 miesięcy o dzidziusia.
15.02 miałam badanie Sono HSG. 18.02 planowo owulacja. Staraliśmy się 4 dni z rzędu.
Dziś powinnam dostać miesiączkę, której brak.
Pobolewa mnie czasami brzuch, oraz piersi.
2 testy ciążowe negatywne.
Czy są tu kobiety którym udało się zajsc w ciążę w cyklu po HSG lub wogole HSG pomogło w spełnieniu marzenia?
Czy może powinnam zrobić betę?
 
Cześć dziewczyny, staramy się z mężem 14 miesięcy o dzidziusia.
15.02 miałam badanie Sono HSG. 18.02 planowo owulacja. Staraliśmy się 4 dni z rzędu.
Dziś powinnam dostać miesiączkę, której brak.
Pobolewa mnie czasami brzuch, oraz piersi.
2 testy ciążowe negatywne.
Czy są tu kobiety którym udało się zajsc w ciążę w cyklu po HSG lub wogole HSG pomogło w spełnieniu marzenia?
Czy może powinnam zrobić betę?
Hej, zasadniczo wystarczy, jak zadasz to samo pytanie jeden raz ;-)
 
Ja miałam to badanie robione w szpitalu. Wcześniej dostałam antybiotyk i ketonal. Według mnie to badanie to nic strasznego. To mnie trochę bolało ale coś mniej więcej jak okres wiec żaden problem. Myśle ze trzeba się rozluźnić i skupić na oddechu. Po badaniu wsiadłam w auto i pojechałam na kawę do koleżanki 😂
 
reklama
Ja miałam to badanie robione w szpitalu. Wcześniej dostałam antybiotyk i ketonal. Według mnie to badanie to nic strasznego. To mnie trochę bolało ale coś mniej więcej jak okres wiec żaden problem. Myśle ze trzeba się rozluźnić i skupić na oddechu. Po badaniu wsiadłam w auto i pojechałam na kawę do koleżanki 😂
Zależy od tego co się dzieje w środku. Ja miałam zapchane i kontrastem mi przepchał. Mam spory prof bólu ale to mnie bolało masakrycznie. Potem jeszcze krwawiłam
 
Do góry