reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie drożności jajowodów - ciąża

Też się zastanawiam, czy nie będę miała robionej drożności jajowodu po ciąży pozamacicznej... Ale myślę też nad ziołami na udrożnienie hmm
Jakie zioła masz na myśli? dr Klimuszko czy dr Sroki? Ja pilam ze 3 mce dr Klimuszko, robiłam okłady.. w sumie nie zaszłam, ale jakoś specjalnie wtedy się nie staralismy, męża nie było :( ale znacząco poprawiła mi się cera, więc musiały się wyregulować pięknie hormony, zaleczyć ew. stany zapalne w macicy (o nich często nie wiem nie czujemy ich), a hormony wg badań były w normie. Kto wie może gdyby starania były intensywne dziś już byłabym w ciąży..
 
reklama
Miałam już przeprowadzony zabieg hsg. Kontrast nie przeszedł. Bardzo bolało, nie wiem, gdyby może dr chwilę dłużej mnie badał, może by się udało..?! Nie mogłam wytrzymać z bólu. Wspominał coś o sono hsg i dał skierowanie na laparoskopię i sugerował in vitro. Nie poszłam na laparoskopię. Już jedna miałam zwiadowcą-wszystko było super "czysto, zero zrostwow" szkoda, że omineli wtedy jajowody.
Przyczyna nie jest znana. Być może stany zapalne, poronienia samoistne.. Nie wiadomo,lekarz mi nie odpowiedział. . Nie chorowałam na nic specjalnie od 1 porodu,badalam się regularnie. Czytałam, że zrosty to często taki czop śluzowy, który raz jest a raz znika.. Ale czekać i liczyć, że może kiedyś się uda.. Czas ucieka, a ja nie mam już 30 lat, staram się od kilku lat. Może nieregularnie, ale jajeczka wszystkie badania w jak najlepszej formie póki co.
 
Brygidka, bardzo trafnie ten zabieg opisałaś. Jestem parę godzin po HSG. Bolało bardzo, bardzo, ból jak przy miesiączce tylko taki parę razy mocniejszy. Na szczęście w miarę krótko to trwa, aczkolwiek lekki dyskomfort i bólek czuję do teraz. Ja miałam zabieg prywatnie (700 zł), niby ze znieczuleniem, wszystko potrwało może z 10 minut, ja w ostatniej fazie czyli wlewania kontrastu do jajowodów jęknęłam z bólu i bąknęłam doktorce, że nie wytrzymam, he, ale jakoś się udało. W następnym cyklu szykuję się do inseminacji. Mam 36 lat. Moje pierwsze starania.
Asiena i co udało się? Jesteś, byłaś w upragnionej ciąży masz juz swoje maleństwo? :)
 
Miałam już przeprowadzony zabieg hsg. Kontrast nie przeszedł. Bardzo bolało, nie wiem, gdyby może dr chwilę dłużej mnie badał, może by się udało..?! Nie mogłam wytrzymać z bólu. Wspominał coś o sono hsg i dał skierowanie na laparoskopię i sugerował in vitro. Nie poszłam na laparoskopię. Już jedna miałam zwiadowcą-wszystko było super "czysto, zero zrostwow" szkoda, że omineli wtedy jajowody.

Nie wiem czy powinnaś powtórzyć badanie...Jeśli uważasz, że mogłoby udrożnić jajowody, spróbowałabym w znieczuleniu ogólnym histerolaparoskopie z drożnościa jajowodów. Wtedy nie czujesz bolu. Może skonsultuj z innym lekarzem..
 
Witam w poniedziałek 25 stycznia 12 dc miałam robione hsg. Badanie pokazało oba jajowody drożne. Lekarz kazał się wstrzymać z współżyciem 2 dni No ale jakoś nie udalo się powstrzymać i już na drugi dzień działalność. Dodam ze nic mnie nie bolało nie krwawilam.
 
Witam,

mam 38 lat, od 1,5 roku staramy się o dziecko - niestety bez skutku.
Dotychczas wszystkie badania są w porządku, więc w marcu będę mieć robiona drożność (jestem po dwóch operacjach brzusznych i lekarka obawia się zrostów). Najprawdopodobniej z powodów tychże zrostów nie uda się laparoskopia i mogę być "otwierana". Czy któraś miała podobnie???
 
Dziś miałam robione badanie hsg. Również naczytalam się różności, że mdleje się z bólu itd. U mnie badanie trwało może 10 min, więcej spędziłam na papierologii i czekaniu na wynik testu na covid. Uczucie nieprzyjemne przy zakładaniu cewnika. Ból jaki czułam to tylko przy kładzeniu się na stole do wykonania zdj rentgenowskich i może 10 s bólu jak na okres przy wlewaniu kontrastu. Po badaniu trzeba założyć podpaskę bo cały kontrast wypływa wraz ze skrzepami krwi. Podejrzewam że zakres bólu zależy od drożności jajowodów. U mnie wyszły w 100% drożne. Niedługo mam sie zgłosić do swojego lekarza i zobaczymy co dalej.
Także nie taki diabeł straszny 😉
 
Witam,

mam 38 lat, od 1,5 roku staramy się o dziecko - niestety bez skutku.
Dotychczas wszystkie badania są w porządku, więc w marcu będę mieć robiona drożność (jestem po dwóch operacjach brzusznych i lekarka obawia się zrostów). Najprawdopodobniej z powodów tychże zrostów nie uda się laparoskopia i mogę być "otwierana". Czy któraś miała podobnie???
Nie udało się ich udrożnić...
Co teraz? In vitro?
 
Dziewczyny a po czym miałyście niedrożność czy to infekcja przebyta czy jakaś operacja? Ja mialam infekcje i borykaliśmy się z partnerem od 2017 do 2019 roku były chwilę przerwy gdzie nie było objawów i znowu nawrót. Teraz staramy się o dziecko i nic... Nie chcę też starać się 3 lata bezowocnie, czy lepiej wcześniej zrobić to badanie sono hsg czy czekać? Rozkładam już ręce...
 
reklama
Dziewczyny a po czym miałyście niedrożność czy to infekcja przebyta czy jakaś operacja? Ja mialam infekcje i borykaliśmy się z partnerem od 2017 do 2019 roku były chwilę przerwy gdzie nie było objawów i znowu nawrót. Teraz staramy się o dziecko i nic... Nie chcę też starać się 3 lata bezowocnie, czy lepiej wcześniej zrobić to badanie sono hsg czy czekać? Rozkładam już ręce...
Ja miałam zleconą drożność po ciąży pozamacicznej. Na temat badania najlepiej porozmawiaj z ginekologiem. A infekcja, o której piszesz już jest wyleczona rozumiem?
 
Do góry