reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

badanie droznosci jajowodow(hsg)

danutek1979

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Maj 2007
Postów
62
Miasto
galway
witam, mam pytanko czy moze ktoras z was miala to badanoie robione w Irlandii?
jaka jest procedura, wykonuje sie je w szpitalu czy u ginekologa, jak dlugo sie na nie czeka jesli chodzi o szpital i ile kosztuje,
z gory dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
 
reklama
Hej, ja jestem miesiac po operacji laparo i probie udroznienia jajowodow, za 3 tygodnie czeka mnie tez i to badanie, ale napisze Ci co wiem. Na wizyte u ginekologa w szpitalu kieruje lekarz GP wtedy kolejki sa dlugie po 3-4 miesiace, jesli gin w szpitalu skieruje na usg i inne badania to kolejki tazke sa po 3-4 miesiace, ale jesli juz gin w szpitalu skieruje na badanie hsg to idzie to bardzo szybko. Dokladnie wyglada to tak ze dostaje sie list z numerem telefonu, pod ktory trzeba zadzwonic od razu 1 dnia miesiaczki i umowic sie telefonicznie na jeden z dni zaraz po jej zakonczeniu. ( czyli wychodzi tak mniej wiecej max 7-10 dni po miesiaczce), jest to po to by byla pewnosc ze pacjentka nie jest w ciazy. Badanie wykonywane jest w szpitalu, w pomieszczeniu do zdjec rtg. Do jajowodow wprowadzany jest kontrast (podano mi informacje ze jest to bolesne i nieprzyjemne) i w tym czasie wykonywane sa zdjecia rtg. Jesli do ginekologa zostaniesz skierowana przez gp, a ginekolog zleci takie badanie jest ono niodplatne. Jesli masz medical card to tym bardziej. Mam nadzieje ze choc troche pomoglam. Powodzenia i duzo zdrowia zycze!!
 
Po ang nazwa to hysterosalpingogram. Co do bolesnosci to ilu ludzi tyle opinii.
Badanie to bardziej boli, gdy cos jest niedrozne i faktycznie trzeba odblokowac, jesli wszystko jest drożne to nie jest zle i do wytrzymania.
Nastawienie psychiczne tez sporo daje- ja cały czas koncentrowalam się na tym, że wszystko przetrwam dla mozliwosci zajscia w ciążę.
Nieprzyjemne, ale do przezycia.
 
Do góry