reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie genetyczne po poronieniu

asiakkk94

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Grudzień 2017
Postów
420
Dziewczyny dziś dowiedziałam się że serduszko mojego dziecka nie bije, lekarz proponuje badanie genetyczne dziecka. Powiedzcie mi czy są jakieś kryteria żeby bylo ono refundowane?
 
reklama
Rozwiązanie
Bardzo mi przykro. Napewno musisz wziąć skierowanie do poradni genetycznej dla siebie i męża i tam będziesz miała wykonane badania. Ale najlepiej dowiedz się więcej na tym wątku o poronieniach nawykowych. Ja robiłam prywatnie, to nie wiem jak to wygląda na nfz
Jaki jest koszt badań genetycznych prywatnie ? Dla obojga rodziców. Jakie są to badania konkretnie ?
Które to Twoje poronienie? Który tydzień?
Możesz zrobić też płeć, zarejestrować dziecko w Urzędzie Stanu Cywilnego, zorganizować pochowek i zgłosić się po zasiłek pogrzebowy i jeśli potrzebujesz być 8 tyg na macierzyńskim
 
Wspolczuje. Opisz swoja historie w watku o poronieniach nawykowych, tam na pewno ktos doradzi ws badan a moze da Ci namiary na konkretnych lekarzy. Ja jestem nieprzekonana, czy przy IV poronieniu jest sens badac genetycznie kosmowke w celu szukania przyczyn, wolalabym badania genetyczne matki i ojca.
 
Bardzo mi przykro. Napewno musisz wziąć skierowanie do poradni genetycznej dla siebie i męża i tam będziesz miała wykonane badania. Ale najlepiej dowiedz się więcej na tym wątku o poronieniach nawykowych. Ja robiłam prywatnie, to nie wiem jak to wygląda na nfz
To wiem właśnie, chodziło mi o badanie genetyczne płodu
 
reklama
Też mi przykro, też dowiedziałam się o niebijącym sercu w 10 tc. :( wiem co czujesz, aczkolwiek była to moja pierwsza ciąża. Badań genetycznych dziecka nie robiłam. Nie wiem czy dobrze, ale po tylu poronienia powinny był już badania genetyczne Ciebie, immunologiczne czy na zespół antyfosfolipidowy. Niektóre będą Ci już na NFZ przysługiwać. Chyba po 3 poronieniu... na poroniłam.pl jest wiele informacji na ten temat.
Wydaje mi się, że gadanie genetyczne dziecka za dużo nie wniesie ponieważ są już to poronienia nawykowe i coś w organiźmie nie działa tak jak powinno.
Ja jestem po jednym poronieniu i przed ciąża zrobiłam prawie wszystko. Prawie bo nie badałam immunologii i pech chciał, że to było przyczyną moich niepowodzeń i teraz muszę się leczyć.
Powodzenia życzę. Poczytaj na tej stronie i wiem, że po 3 poronieniach na pewno jakiś pakiet badań CI przysługuje. Wydaje mi się nawet że genetyczne dziecka są darmowe. Bo tak to koszt około 1 tys.
 
reklama
O Boze bardzo Ci wspolczuje sama stracilam niedawno aniolka w 13 tyg. I mam wyrzuty sumienia ze nie zrobilam badan ze dziecko bedzie pochowane w grobie dzieci nie narodzonych ale wiwm doskonale jak szpital wywiera presje by wszystko szybko, juz, podpisywac co sie itp a dzis ode ralam wynik histopatologiczby i opis - " poronienie" nic wiecej do konca zycia bede miala bol w sobie a niewyovrazlnie stracic 4 ciaze :(
 
Do góry