reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie genetyczne

Justi92

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Lipiec 2019
Postów
1 263
Cześć dziewczyny powiedzcie mi co oznacza wynik kariotypu 46XY 21p+, wariuje już, szperalam po internecie ale oprócz zespołu downa przy wyniku 47Xy21 + nic nie znalazłam a to się nie zgadza, boję sie szukać dalej a do wizyty u genetyka jeszcze dwa dni dodam że jestem już po 3 poronieniach boję się że okaże się że nie zgadzam się genetycznie z mężem...
 
reklama
Rozwiązanie
No lepiej nie mieć niedoborów żelaza. Dziecko je z Ciebie pobiera i po porodzie powinno mieć zapas na pół roku. Jeśli nie będzie go miało przez anemię to będzie niedobrze...
A ty po porodzie możesz mieć przetaczaną krew, jeśli będziesz miała anemię... pamiętaj, że w trakcie porodu traci się bardzo dużo krwi.
Jest żelazo z wit. c, które rozpuszcza się na języku. Nie jest niedobre, smakuje jak cukierki. Możesz też kupić żelazo do picia. Pamiętaj tylko, żeby nie pić herbaty suplementując żelazo przez dwie godziny przed i dwie po, ponieważ herbata wypłukuje żelazo z krwi. Najlepiej suplementować żelazo między posiłkami właśnie dlatego, żeby bardziej się przyswoiło. Jedz codziennie mięso jeśli masz taką możliwość (pomaga bardzo) i np...
Hej z tego co kiedys czytalam to nieprawidłowy kariotyp nie musi dawać objawów klinicznych czyli nie musi powodowac wady genetycznej jeśli jest zrównoważony to jest to przyczyna poronień lub problemów z zajściem w ciążę. Prawidłowo dziecko dostaje 23 chromosomy od matki i 23 chromosomy od ojca więc liczba 46 oznacza że jest ok, XY to znaczy że jest to kariotyp meski. Nie wiem tylko co oznacza 21p+ bo plus oznacza nadmiar jakiegoś chromosomu ale liczba 46 oznacza prawidlowa ich ilosc wiec nie chce wprowadzac Cie w błąd. Myślę że tak jak koleżanka wyżej napisała nie warto szukać w Internecie, genetyka jest trudna do ogarnięcia, wynik trzeba skonsutlowac z lekarzem. Życzę cierpliwości! Napewno wszystko jest w porządku. Daj znać co powiedział lekarz.
Cześć dziewczyny powiedzcie mi co oznacza wynik kariotypu 46XY 21p+, wariuje już, szperalam po internecie ale oprócz zespołu downa przy wyniku 47Xy21 + nic nie znalazłam a to się nie zgadza, boję sie szukać dalej a do wizyty u genetyka jeszcze dwa dni dodam że jestem już po 3 poronieniach boję się że okaże się że nie zgadzam się genetycznie z mężem...
 
Ostatnia edycja:
Poczytałam, że 21+ to dodatkowy chromosom 21 pary wskazujacy na zespół Downa. Mimo wszystko lepiej nie interpretować na własną rękę najlepiej porozmawiać z lekarzem do tego czasu nie szukaj
 
Mężczyzna o prawidłowej liczbie chromosomów, przy czym ma nadmiar materiału genetycznego na 21 chromosomie- dodatkowe ramię p (każdy chromosom ma dwa ramiona oznaczane jako p i q). Często nie ma objawów takiej zmiany, ale to jest przyczyna poronień. W takim wypadku może dochodzić do nieprawidłowej segregacji chromosomów przy podziale komórek. Zapewne poronienia dotyczyły zarodków o bardzo wadliwym materiale genetycznym. Genetyk powinien określić szansa na to byście mieli dziecko zdrowe z materiałem dna w 100% ok, z materiałem dna z tą zmianą bez efektów fenotypowych, ryzyko płodu że zmianą tak dużą, że ulegnie poronieniu lub martwemu porodowi, lub dziecka urodzonego żywo ale z jakimś zespołem.
Jeżeli to wynik badania Twojego partnera. Jeżeli płodu, to powinniście się oboje zbadać i wtedy albo któreś z Was ma tę zmianę lub powstała de novo u tego zarodka i raczej się już nie powtórzy
 
Dziewczyny, a co się może wydarzyć od zbyt niskiego poziomu zelaza - hemoglobiny w ciazy? Co jaki czas trzeba kontrolować ten stan, czy poprawiają się wyniki? Jakie sposoby na zelazo w diecie macie? Nie cierpię brać tabletkę, często ich zapominam albo nie mogę przełknąć bo są wielkie😑
 
reklama
Dziewczyny, a co się może wydarzyć od zbyt niskiego poziomu zelaza - hemoglobiny w ciazy? Co jaki czas trzeba kontrolować ten stan, czy poprawiają się wyniki? Jakie sposoby na zelazo w diecie macie? Nie cierpię brać tabletkę, często ich zapominam albo nie mogę przełknąć bo są wielkie[emoji58]

No lepiej nie mieć niedoborów żelaza. Dziecko je z Ciebie pobiera i po porodzie powinno mieć zapas na pół roku. Jeśli nie będzie go miało przez anemię to będzie niedobrze...
A ty po porodzie możesz mieć przetaczaną krew, jeśli będziesz miała anemię... pamiętaj, że w trakcie porodu traci się bardzo dużo krwi.
Jest żelazo z wit. c, które rozpuszcza się na języku. Nie jest niedobre, smakuje jak cukierki. Możesz też kupić żelazo do picia. Pamiętaj tylko, żeby nie pić herbaty suplementując żelazo przez dwie godziny przed i dwie po, ponieważ herbata wypłukuje żelazo z krwi. Najlepiej suplementować żelazo między posiłkami właśnie dlatego, żeby bardziej się przyswoiło. Jedz codziennie mięso jeśli masz taką możliwość (pomaga bardzo) i np. szpinak, brokuły, buraczki.
 
No lepiej nie mieć niedoborów żelaza. Dziecko je z Ciebie pobiera i po porodzie powinno mieć zapas na pół roku. Jeśli nie będzie go miało przez anemię to będzie niedobrze...
A ty po porodzie możesz mieć przetaczaną krew, jeśli będziesz miała anemię... pamiętaj, że w trakcie porodu traci się bardzo dużo krwi.
Jest żelazo z wit. c, które rozpuszcza się na języku. Nie jest niedobre, smakuje jak cukierki. Możesz też kupić żelazo do picia. Pamiętaj tylko, żeby nie pić herbaty suplementując żelazo przez dwie godziny przed i dwie po, ponieważ herbata wypłukuje żelazo z krwi. Najlepiej suplementować żelazo między posiłkami właśnie dlatego, żeby bardziej się przyswoiło. Jedz codziennie mięso jeśli masz taką możliwość (pomaga bardzo) i np. szpinak, brokuły, buraczki.

O niczym z tych rzeczy nie miałam pojęcia! Dziękuję Ci bardzo bardzo za pomoc ❤
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry