reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie Hsg Tarnowskie Góry szpital/Sonohsg

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2023
Postów
6
Hej dziewczyny, proszę o poradę, bo tyle się naczytalam na forum, wiem, że temat jest walkowany wiele razy, ale chciałam zapytać czy któraś z Was miała robione nadanie HSG w szpitalu w Tarnowskich Górach i jakie wrażenia, w poniedziałek mam mieć przeprowadzone to badanie, tak sie boje bólu o którym się naczytalam ,że już dwa razy to przekładałam, zastanawiam się czy nie olać tego i nie isc prywatnie na sono hsg,lekarz prowadzący powiedział mi, że oba badania bola tak samo, na forach przeczytalam co innego, proszę o poradę, iść prywatnie na sono czy lepiej ten szpital
 
reklama
Jak już się zapisałaś i masz termin to idź. Jak boisz się bólu to jak np zamierzałabys urodzić dziecko? Sono hsg mnie nie bolało. Tak samo na zwykłe hsg różnie dziewczyny reagują.
 
Raczej czeka mnie cesarka, mam wadę wzroku minus 10, więc nie myślę o porodzie
Ok, ale przy cesarce tez jest ból. Nie w trakcie porodu ale po. Ale mniejsza z tym.
Badania są zbliżone do siebie. Przy zwykłym hsg podawany jest kontrast i robione są zdjęcia RTG. Przy sono potrzebne jest tylko USG. Oba badania mogą być bolesne ale nie muszą. Przy zwykłym hsg, jeżeli okazuje się, że któryś z jajowodów jest niedrożny można go próbować właśnie przepchnąć kontrastem lub użyć narzędzi. I to może być bolesne. Przy sono nie ma takiej możliwości i w momencie zatkania jajowodu trzeba i tak wykonać zwykłe hsg.
 
Hej dziewczyny, proszę o poradę, bo tyle się naczytalam na forum, wiem, że temat jest walkowany wiele razy, ale chciałam zapytać czy któraś z Was miała robione nadanie HSG w szpitalu w Tarnowskich Górach i jakie wrażenia, w poniedziałek mam mieć przeprowadzone to badanie, tak sie boje bólu o którym się naczytalam ,że już dwa razy to przekładałam, zastanawiam się czy nie olać tego i nie isc prywatnie na sono hsg,lekarz prowadzący powiedział mi, że oba badania bola tak samo, na forach przeczytalam co innego, proszę o poradę, iść prywatnie na sono czy lepiej ten szpital
Gdzie u nas robią takie badania, na "Trójce" ?
 
Czyli sono jest podobne do zwykłego hsg?przebieg jest podobny?
Ja miałam robione w maju z tym, że prywatnie. Ja nie brałam żadnych przeciwbólowych, ale powiem Ci, że mnie mega bolało jak lekarz zaczął wpuszczać środek kontrastujący, po prostu, aż miałam łzy w oczach. Z tym, że u mnie to trwało max minutę, bo jajowody drożne. Ale jeżeli jajowody są niedrożne, to boli to badanie podobno. I na dodatek po tym badaniu od razu udało mi się zajśc w ciąże, być może to zwykły przypadek:).
 
reklama
Hej, jestem po „zwykłym” HSG w szpitalu, miałam przytkany jeden z jajowodów. Udało się go udrożnić w trakcie tego badania. Było to bolesne, ale ból trwał dosłownie kilka sekund. Później to raczej był dyskomfort, znacznie mniejszy niż przy okresie. Dostałam „głupiego jasia” przed
 
Do góry