reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie krwi u niemowlaka

Skalia1

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2019
Postów
100
Witam,
córka 2,5 miesiąca ma zleconą przez alergologa całą listę badań z krwi m.in. Ige swoiste na białka mleka krowiego, cały panel wątrobowy i nerkowy, ck, proteinogram, na, k, i jeszcze inne. Córcia ulewa i ma kolki. Nie wiem czy jest sens robienia takiemu maluchowi tylu badań. Boję się, że wyniki wprowadzą zamęt. Poza tym czy pobranie krwi u niemowlaka na taką ilość badań.jest bezpieczne? Piszcie proszę jakie są Wasze doświadczenia.
 
reklama
Rozwiązanie
Witam,
córka 2,5 miesiąca ma zleconą przez alergologa całą listę badań z krwi m.in. Ige swoiste na białka mleka krowiego, cały panel wątrobowy i nerkowy, ck, proteinogram, na, k, i jeszcze inne. Córcia ulewa i ma kolki. Nie wiem czy jest sens robienia takiemu maluchowi tylu badań. Boję się, że wyniki wprowadzą zamęt. Poza tym czy pobranie krwi u niemowlaka na taką ilość badań.jest bezpieczne? Piszcie proszę jakie są Wasze doświadczenia.
Skalia ja rozumiem strach matki, mam w domu skrajnego wcześniaka. Pobieranie krwi i różne inne badania to nie był dla mnie problem. Widzę, że dla ciebie jest. Jeśli tak będziesz do tego podchodzić, to nie pomożesz dziecku.
Problem z główką może wynikać z nieprawidłowej integracji sensorycznej...
U mnie normalnie pobierali. Niestety listy badań nie pamiętam - u nas głównie od kątem anemii.
Ja bym zrobiła, bo badania dużo mówią o stanie zdrowia dziecka.
U nas krew była pobierana z głowy. Na początku wychodziłam, bo nie mogłam patrzeć.
 
U mnie normalnie pobierali. Niestety listy badań nie pamiętam - u nas głównie od kątem anemii.
Ja bym zrobiła, bo badania dużo mówią o stanie zdrowia dziecka.
U nas krew była pobierana z głowy. Na początku wychodziłam, bo nie mogłam patrzeć.
U mnie też pobierają z głowy, nie wiesz kiedy pobierają z paluszka? ☺️
 
Przy takiej ilości badań albo z głowy albo z żyły łokciowej (czasem się da), wbrew pozorom z palca boli bardziej niż z żyły, a doświadczona osoba zrobi to dobrze. Jeśli lekarz zalecił badania to warto je zrobić a dziecko za 5min zapomni o wszystkim.
 
Moja miała kilka razy pobierana krew kiedy była niemowlakiem. Tylko raz było z palca (zakłamane wyniki w jej przypadku). Zyla, albo z głowy. Robiłam badania w szpitalu i tam zabrali ją na oddział neonatologii pobrać krew właśnie z główki. Wolę to nic kłucie 8 razy w rękę. Oddałam ją i przynieśli po chwili. Nawet nie płakała. Zrobili to, żeby dziecko się nie meczylo, a często rodzice jeszcze nie chcą się zgodzic, albo mają pretensje. Jeśli trzeba to trzeba. Nawet śladu nie miała. Ważne jest też, że u takich malizn normy są inne.
 
reklama
Z głowy się nie zgodzę ponieważ nie wiem dlaczego, ale córka bardzo źle znosi majstrowanie przy główce, po usg zwymiotowała, nawet jak jej się czapkę założy to co chwilę się budzi i ulewa. Zgłaszałam neurologowi, ale całkowicie to zbagatelizowała. U nas jest bardzo duży problem z pobieraniem u noworodków i niestety rodzic musi być obecny.
 
reklama
Z głowy się nie zgodzę ponieważ nie wiem dlaczego, ale córka bardzo źle znosi majstrowanie przy główce, po usg zwymiotowała, nawet jak jej się czapkę założy to co chwilę się budzi i ulewa. Zgłaszałam neurologowi, ale całkowicie to zbagatelizowała. U nas jest bardzo duży problem z pobieraniem u noworodków i niestety rodzic musi być obecny.
Oj to się nie dziwię, a jak dotykasz jej główki to też jest problem? Jak z myciem?To niech próbują z łokciowej. Z piętki u takiego dziecka już się nie da bo za twarda skóra a z paluszka to na bank nie wycisną tyle a dwa wyniki będą zafałszowane, w ostateczności mogą z płatka ucha pobrać, chyba że się zdecydujesz tylko na cześć badań ale to trochę mija się z celem.
 
Do góry