reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie moczu w ciąży

stzosia

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
19 Styczeń 2019
Postów
113
Hej Dziewczyny potrzebuję porady!

Robiłam badanie ogólne moczu (18 tydz.), wyszło mi zasadowe pH 8, i pojedyncze bakterie. Chciałam się Was poradzić, czy któraś z Was tak miała? Kupiłam sok z żurawiny plus samą żurawinę, zastanawiam się czy to wystarczy...
 
reklama
Rozwiązanie
@stzosia Na wynik duży wpływ ma także sposób pobrania moczu. Jeśli są to pojedyncze bakterie, to podejrzewam, że nic złego się nie dzieje. Żurawinę możesz sobie zjeść, na pewno nie zaszkodzi. Bakterie nie lubią kwaśnego środowiska, więc wskazane są także np. ogórki kiszone.
Powtórz badanie i się nie stresuj :)
Ja mam tak samo, dodatkowo białko. :) ginekolog zleciła wyłącznie powtórzyć badanie i nic więcej. Przyczepiła się tylko do białka, o bakteriach ani ph nic nie mówiła.
 
W badaniu moczu wazne sa leukocyty, bialko i bakterie. Jak cos wychodzi trzeba konsultowac z lekarzem. Pewnie zapisze jakies globule. No i dobry jest zurawit zeby sie nic nie przyplatalo.
 
reklama
Ja całą ciążę miałam ph 8 :). A pojedyncze bakterie to jest norma. Zawsze w badaniu moczu wychodzą bakterie. Ważne, żeby nie były bardzo liczne wtedy jest problem.
 
@stzosia Na wynik duży wpływ ma także sposób pobrania moczu. Jeśli są to pojedyncze bakterie, to podejrzewam, że nic złego się nie dzieje. Żurawinę możesz sobie zjeść, na pewno nie zaszkodzi. Bakterie nie lubią kwaśnego środowiska, więc wskazane są także np. ogórki kiszone.
Powtórz badanie i się nie stresuj :)
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry