reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Badanie na pasożyty - obowiązkowe!!

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez AgnieszkaMM, 11 Wrzesień 2009.

 1. AgnieszkaMM

  AgnieszkaMM

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!Wczoraj na zebraniu w przedszkolu dowiedziałam się, że wszystkie dzieci mają obowiązek przyniesienia zaświadczenia na obecnośc/nieobecność pasożytów w kale. Takie badanie mamy jednak pokryć z własnej kieszeni, na moich dwoje dzieci to koszt ponad 100zł. Czy spotkałyscie się w swoich przedszkolach z podobnym "obowiązkiem"? Nie wiem jak dyrektorka zareaguje jeżeli takich badaniom dzieci nie poddamy i jakie ma prawo do tego by nam je zlecać, zwłaszcza, że ich nie refunduje. Pozdrawiam
   
 2. Blugirl

  Blugirl Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  U nas w przedszkolu nikt nic o czymś takim nie wspominał
   
 3. reklama
 4. agatulka25

  agatulka25 Mamusia Zuzi i Maksa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  u nas w czwartek bedzie zebranie i oby mi nie wyskoczyli z takim pomysłem
  ale mają pomysły w twoim przedszkolu
  ciekawe co zrobia jak nie zrobisz takiego badania zmusić chyba nei mogą
  oby sprawa się wyjaśniła i myślę tu trza sie poradzic kogos z "wyższych szczebli"
   
 5. nikita33

  nikita33 Fan(ka)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Agnieszka, to jakaś indywidualna inicjatywa przedszkola, bo u nas też nigdy nie było żadnej mowy o jakichkolwiek badaniach, także na pasożyty. Nie ma na pewno takiego obowiązku. Przynajmniej jeśli chodzi o państwowe przedszkola. Dziwi mnie, że u Ciebie to będzie taki koszt, ja w lecie robiłam mojemu dziecku badanie na pasożyty i kosztowało dwadzieścia złociszów. Według tego, co piszesz, to płacisz za jedno badanie ponad 50pln? To dziwne, może dowiedz się w jakiejś innej przychodni, czy nie będzie taniej. Ja robiłam badania w Warszawie, więc teoretycznie nie należało do najtańszych, ale na pewno nie zapłaciłabym tyle, ile Ty płacisz. Gdzie Wy się badacie??

  pozdrawiam
  nikita
   
 6. bohaciefka

  bohaciefka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  hej!
  Moja córka chodzi do pzredszkola 3 lata i nigdy nie musiałam dostarczać takiego zaświadczenia! To jest wymysł pani dyrektor! I po co. pzrecież robaczków dzieci mogą się nabawić w trakcie uczęszczania do pzredszkola. A czy pzredszlolna piaskownica jest zamykana kiedy dzieci z niej nie korzystają?
   
 7. Marta1981

  Marta1981 Rodzyneczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Agnieszka,lekarz rodzinny czy pediatra zleca w ramach NFZ badanie i NIC za to nie płacisz:no: ,wiem bo sama,starszemu synowi robiłam:tak: - wystarczy 1 próbka,sterylny pojemniczek kupisz w aptece.Tobie chodziło chyba o te co Sanepid robi :dry: a one są w kierunku pałeczek Shigella i Salmonellai sa płatne:tak: a kał do badań to przez 3 kolejne dnizanosisz.
  U nas jedynie do żłobka potrzeba było zaświadczenia,że dziecko nie figuruje w rejestrze osób mających styczność z Salmonellą.
   

Poleć forum