reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie na pasożyty - obowiązkowe!!

Dołączył(a)
5 Grudzień 2008
Postów
13
Miasto
Pruszków
Witam!Wczoraj na zebraniu w przedszkolu dowiedziałam się, że wszystkie dzieci mają obowiązek przyniesienia zaświadczenia na obecnośc/nieobecność pasożytów w kale. Takie badanie mamy jednak pokryć z własnej kieszeni, na moich dwoje dzieci to koszt ponad 100zł. Czy spotkałyscie się w swoich przedszkolach z podobnym "obowiązkiem"? Nie wiem jak dyrektorka zareaguje jeżeli takich badaniom dzieci nie poddamy i jakie ma prawo do tego by nam je zlecać, zwłaszcza, że ich nie refunduje. Pozdrawiam
 
reklama
Witam!Wczoraj na zebraniu w przedszkolu dowiedziałam się, że wszystkie dzieci mają obowiązek przyniesienia zaświadczenia na obecnośc/nieobecność pasożytów w kale. Takie badanie mamy jednak pokryć z własnej kieszeni, na moich dwoje dzieci to koszt ponad 100zł. Czy spotkałyscie się w swoich przedszkolach z podobnym "obowiązkiem"? Nie wiem jak dyrektorka zareaguje jeżeli takich badaniom dzieci nie poddamy i jakie ma prawo do tego by nam je zlecać, zwłaszcza, że ich nie refunduje. Pozdrawiam

u nas w czwartek bedzie zebranie i oby mi nie wyskoczyli z takim pomysłem
ale mają pomysły w twoim przedszkolu
ciekawe co zrobia jak nie zrobisz takiego badania zmusić chyba nei mogą
oby sprawa się wyjaśniła i myślę tu trza sie poradzic kogos z "wyższych szczebli"
 
Agnieszka, to jakaś indywidualna inicjatywa przedszkola, bo u nas też nigdy nie było żadnej mowy o jakichkolwiek badaniach, także na pasożyty. Nie ma na pewno takiego obowiązku. Przynajmniej jeśli chodzi o państwowe przedszkola. Dziwi mnie, że u Ciebie to będzie taki koszt, ja w lecie robiłam mojemu dziecku badanie na pasożyty i kosztowało dwadzieścia złociszów. Według tego, co piszesz, to płacisz za jedno badanie ponad 50pln? To dziwne, może dowiedz się w jakiejś innej przychodni, czy nie będzie taniej. Ja robiłam badania w Warszawie, więc teoretycznie nie należało do najtańszych, ale na pewno nie zapłaciłabym tyle, ile Ty płacisz. Gdzie Wy się badacie??

pozdrawiam
nikita
 
hej!
Moja córka chodzi do pzredszkola 3 lata i nigdy nie musiałam dostarczać takiego zaświadczenia! To jest wymysł pani dyrektor! I po co. pzrecież robaczków dzieci mogą się nabawić w trakcie uczęszczania do pzredszkola. A czy pzredszlolna piaskownica jest zamykana kiedy dzieci z niej nie korzystają?
 
Agnieszka,lekarz rodzinny czy pediatra zleca w ramach NFZ badanie i NIC za to nie płacisz:no: ,wiem bo sama,starszemu synowi robiłam:tak: - wystarczy 1 próbka,sterylny pojemniczek kupisz w aptece.Tobie chodziło chyba o te co Sanepid robi :dry: a one są w kierunku pałeczek Shigella i Salmonellai sa płatne:tak: a kał do badań to przez 3 kolejne dnizanosisz.
U nas jedynie do żłobka potrzeba było zaświadczenia,że dziecko nie figuruje w rejestrze osób mających styczność z Salmonellą.
 
Do góry