reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie nasienia - czy aż tak źle?

Jeszcze mam lekkie wątpliwości co do zasadności badania nasienia za 2-3 tygodnie. Przecież plemnik "tworzy się" około 75 dni więc hmm?
Zastanawiam się czy ie wybrać sie do androloga + usg jąder + badania MAR igg? Co sądziecie? Dodam, że mąż ma 31 lat. Ja 29 i robiłam również badanie AMH.
Ja bym udala sie do urologa na usg i zastosowała suplementy 3 miesiące, a potem jeszcze raz zrobiłabym badanie dla kontroli.
Do urologa zawsze warto isc sprawdzić czy wszystko gra, nawet jak nic się nie dzieje [emoji16]
 
reklama
Tak, ale skąd mamy wiedzieć kiedy mija to 75 dni? :) Dlatego często każą powtórzyć za 3 tygodnie żeby zobaczyć różnice, ale ja bym odpuściła i pierw udała się do androloga tylko na USG i żeby omówić wyniki :)
Ale głowa do góry! Nie jest źle :)
No w sumie racja ! :)
Umówimy się na wizytę do androloga na USG i z resztą badań poczekamy :) Zobaczymy co powie specjalista.
Hej, wyniki są okay, nie załamywałabym się.
Ogromna ilość plemników, 10 razy ponad normę. Dobra ruchliwość.
Morfologia do poprawy, zdrowa dieta, sport, suplementy i ograniczenie plastiku i powinny się poprawić. 2% z takiej ogromnej ilości to i tak bardzo dobrze!
Na agregacje mąż powinien pić więcej wody, to powinno problem rozwiązać.
Dzieki @PatPatPat za oznaczenie!
No niby jest w miarę okey, ale wizyta jakoś przebiegła "dziwnie" - w sumie wyszłam i nie wiedziałam czy jest dobrze czy faktycznie źle.
Oj tak, nagadam mężowi to może się weźmie za wodę ! :)
No i co dla facetów jest zalecane:
- suplementy
- warzywa, owoce
- witaminy takie jak wit c 1000, wit d, koenzym q10
- sport
- regularny seks
- nie przegrzewać jajek
- luźne bokserki

Zamówiłam już: MACA, Żeń szeń, koenzym q10, wit E, l-karnityne, cynk, wit. A.
Orzechy brazylijskie zjada od wczoraj i witamine C i kwas foliowy od około 2tygodni.
Z tymi bokserkami też będę walczyć, bo raczej właśnie nosi takie dopasowane.

Dziewczyny, powiedzcie mi czy robić badanie BIOLOGIA NASIENIA ; MAR IgG i dopiero się udać do androloga na wizytę z tym kompletem wyników czy lepiej od razu uderzyć na USG bez tych badań?
 
No w sumie racja ! :)
Umówimy się na wizytę do androloga na USG i z resztą badań poczekamy :) Zobaczymy co powie specjalista.

No niby jest w miarę okey, ale wizyta jakoś przebiegła "dziwnie" - w sumie wyszłam i nie wiedziałam czy jest dobrze czy faktycznie źle.
Oj tak, nagadam mężowi to może się weźmie za wodę ! :)


Zamówiłam już: MACA, Żeń szeń, koenzym q10, wit E, l-karnityne, cynk, wit. A.
Orzechy brazylijskie zjada od wczoraj i witamine C i kwas foliowy od około 2tygodni.
Z tymi bokserkami też będę walczyć, bo raczej właśnie nosi takie dopasowane.

Dziewczyny, powiedzcie mi czy robić badanie BIOLOGIA NASIENIA ; MAR IgG i dopiero się udać do androloga na wizytę z tym kompletem wyników czy lepiej od razu uderzyć na USG bez tych badań?
Chyba bym nie robiła. Jak specjalista zleci to owszem, ale po badaniu nasienia kolejnym krokiem powinna być wizyta u specjalisty :)
 
Mam jeszcze takie pytanie do Was - możecie podpowiedzieć jakie badania warto wykonać przy staraniu się o dziecko. Bardziej chodzi o takie badania ginekologiczne typu badanie pochwy?
Czy jest jakiś taki "dekalog" takich badań :D ?
 
Mam jeszcze takie pytanie do Was - możecie podpowiedzieć jakie badania warto wykonać przy staraniu się o dziecko. Bardziej chodzi o takie badania ginekologiczne typu badanie pochwy?
Czy jest jakiś taki "dekalog" takich badań :D ?
A długo się staracie?
 
Pewnie podstawowe jak: prolaktyna, progesteron, tsh, anty-tg, anty-tpo badałaś? Owulacja potwierdzona monitoringiem? Pęcherzyki rosną + pękają?
 
No a jeżeli chodzi o pochwę to należy zrobić wymaz na bakterie takie jak: chlamydia, ureaplasma, mycoplasma
 
Pewnie podstawowe jak: prolaktyna, progesteron, tsh, anty-tg, anty-tpo badałaś? Owulacja potwierdzona monitoringiem? Pęcherzyki rosną + pękają?
W sumie to nie długo (8 miesięcy), wiem, że są pary, które latami się starają, ale moja siostra starała się 7 lat więc jestem bardzo wyczulona :(

Walcze z niedoczynnością i w styczniu udało mi się ogarnać na super przyzwoity poziom :)
Nie monitorowałam nigdy owulacji. Pęcherzyk wczoraj miał jakieś 16mm, ale czy pękają to nie wiem.
Od dwóch cykli robie testy owulacyjne gdzie wykazują wzrost LH więc teoretycznie owulacja się pojawia.
 
reklama
W sumie to nie długo (8 miesięcy), wiem, że są pary, które latami się starają, ale moja siostra starała się 7 lat więc jestem bardzo wyczulona :(

Walcze z niedoczynnością i w styczniu udało mi się ogarnać na super przyzwoity poziom :)
Nie monitorowałam nigdy owulacji. Pęcherzyk wczoraj miał jakieś 16mm, ale czy pękają to nie wiem.
Od dwóch cykli robie testy owulacyjne gdzie wykazują wzrost LH więc teoretycznie owulacja się pojawia.
No tylko na monitoringu u lekarza dowiemy się czy pęka. Test owulacyjny wykrywa nam tylko poziom homronu LH który jest potrzebny do wzrostu pęcherzyków, a czy pęka w odpowiednim momencie możemy zobaczyć na monitoringu :) Więc warto umówić się do lekarza i to sprawdzić i zbadać te hormony co wyżej napisałam :) To na start :) Życzę wam, aby szybko się udało :)
 
Do góry