reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie nasienia- wyniki,sposoby na poprawę parametrów

Joaszka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Listopad 2009
Postów
2 544
1493822423-aaaaaa.jpeg


Wpisujemy tu wyniki badań nasienia,sposobów poprawy parametrów,adresy andrologow itp. Czyli wszystko co związane z plemiczkami[emoji6]

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ooo tego nie wiedziałam. Ja nie jestem przeciwna ginekologom którzy zajmują się leczeniem "niepłodności" pod warunkiem, ze jest to gin z kliniki leczenia niepłodności:-p Znam dużo ludzi, którzy stracili mnóstwo czasu bo byli źle zdiagnozowani i leczeni przez "zwykłego" ginekologa. Ja podziwiam moja ginekolog, która zobaczyła wyniki męża i skierowała nas od razu do kliniki.Słyszałam nawet o specjalistach, którzy widzą, że komórki się zapłodniły:-)
 
Ooo tego nie wiedziałam. Ja nie jestem przeciwna ginekologom którzy zajmują się leczeniem "niepłodności" pod warunkiem, ze jest to gin z kliniki leczenia niepłodności:-p Znam dużo ludzi, którzy stracili mnóstwo czasu bo byli źle zdiagnozowani i leczeni przez "zwykłego" ginekologa. Ja podziwiam moja ginekolog, która zobaczyła wyniki męża i skierowała nas od razu do kliniki.Słyszałam nawet o specjalistach, którzy widzą, że komórki się zapłodniły:-)
Gin z kliniki niepłodności[emoji6]
Ale w kwestii plemników nie wiele nam "pomógł". U nas motfologia słaba w sumie tylko. Inne w miarę ok. Bez szału ale w normach lub ciut wyżej...

Przedstawił nam różne teorie co wpływa na złą morfologie ale żadna z nich nie dotyczy mojego m...jedynie stres oksydacyjny może ale to ciężko by zbadać konkretnie u faceta...są badania na ten temat.

No nam tylko witaminki polecił dalej brać. Tylko że badanie robione po 3 mcach brania fertilman plus i słabo...nie znam jednak stanu wyjściowego...może było 0...
8 lat temu 30% ale badanie niekomputerowe więc nie do porównania...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ogólnie są różne kierunki badania od hormonów, aż po biopsje itp. Jeżeli u was morfologa kiepska to może warto zrobić posiew, hormony..itp. Ogólnie mój M przeszedł mega leczenie z lekami nie z witaminami od agapurinu po tamoxifen. Czasem poprawić się nie da, ale morfologia to tylko badanie ilościowe a nie jakościowe. Pozatym przyteratozospermi i to estremalnej 0% - 1% była grupa mężczyzn która doczekała się naturalnie dziecka, część po IUI, a niektórym nawet IVF nie pomogło. Ogólnie czasem to po prostu genetyka i tyle o ile możemy warto ją zbadac.
Warto przed IUI zrobić tez test HBA... ehhh dużo pisać.. Kiepska morfologia to nie dramat:-)
 
Ogólnie są różne kierunki badania od hormonów, aż po biopsje itp. Jeżeli u was morfologa kiepska to może warto zrobić posiew, hormony..itp. Ogólnie mój M przeszedł mega leczenie z lekami nie z witaminami od agapurinu po tamoxifen. Czasem poprawić się nie da, ale morfologia to tylko badanie ilościowe a nie jakościowe. Pozatym przyteratozospermi i to estremalnej 0% - 1% była grupa mężczyzn która doczekała się naturalnie dziecka, część po IUI, a niektórym nawet IVF nie pomogło. Ogólnie czasem to po prostu genetyka i tyle o ile możemy warto ją zbadac.
Warto przed IUI zrobić tez test HBA... ehhh dużo pisać.. Kiepska morfologia to nie dramat:-)
Gin dalszych badań nie zlecal. Morfo to też najbardziej zmienny parametr...bo nawet 2 dni krótszej abstynecji mogłoby pokac norme[emoji6]

Bakteri brak. Żylaków też. Styl życia -bez zarzutu i pro plemnikowy...

I jedno dziecko udało się dość szybko bo po 7 a w sumie 3 mcach wspólnego mieszkania...

Dużo robi tu podobno też wiek...już po 40 niestety...

Hormony to bardziej gdyby mała ilość była lub ruchliwość...


Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gin dalszych badań nie zlecal. Morfo to też najbardziej zmienny parametr...bo nawet 2 dni krótszej abstynecji mogłoby pokac norme[emoji6]

Bakteri brak. Żylaków też. Styl życia -bez zarzutu i pro plemnikowy...

I jedno dziecko udało się dość szybko bo po 7 a w sumie 3 mcach wspólnego mieszkania...

Dużo robi tu podobno też wiek...już po 40 niestety...

Hormony to bardziej gdyby mała ilość była lub ruchliwość...


Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Poza tym to właśnie czytam że max to 25 -30 % prawidłowych i to niewielu facetów ma. Raczej 4-14 % jak mówi mój gin...
No i w sumie jak duża ilość to ostatecznie może być więcej prawidłowych u faceta który ma 2 % niż tego co np.4 % ale plemników mało...

My nie bedziem dalej badać i porównywać ale ciekawa jestem co ewentualnie może jeszcze trochę pomóc[emoji6]

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój małż miał robiony test potrójny nasienia, czyli seminogram, ros i badanie chromatyny. W tej chwili zaczyna suplementację profertilu, witaminy c i b complex. Czekamy na wizytę u urologa i urologa zainteresowanego w andrologii. Wyniki sa kiepskie ale wierze że odpowiednia dieta, styl zycia i suplemenacja pomoga chociaż trochę.
 
reklama
Mój małż miał robiony test potrójny nasienia, czyli seminogram, ros i badanie chromatyny. W tej chwili zaczyna suplementację profertilu, witaminy c i b complex. Czekamy na wizytę u urologa i urologa zainteresowanego w andrologii. Wyniki sa kiepskie ale wierze że odpowiednia dieta, styl zycia i suplemenacja pomoga chociaż trochę.
A jakie parametry?

Profertil to też witaminki...miałam gdzieś porównanie i fertilman plus ma chyba bogatszy skład...

No spróbować nie zaszkodzi.

Ja nie wiem czy będę dalej M witaminkami karmić...ogólnie to ma ich sporo w diecie.
Może kupię tylko wit c i e oraz kwas foliowy. Bo te zestawy na płodność to drogie strasznie...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry