reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie nasienia

Dołączył(a)
1 Kwiecień 2022
Postów
5
Witam, proszę o interpretację, z mężem 3 lata starań, badanie nasienia w załączniku, wizyta u androloga dopiero w maju, ginekolog oznajmiła, iż ciężko o ciąże naturalna z taki wynikami nasienia.
 

Załączniki

  • IMG_20220426_191311.jpg
    IMG_20220426_191311.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 387
  • IMG_20220426_191323.jpg
    IMG_20220426_191323.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 210
  • IMG_20220426_191340.jpg
    IMG_20220426_191340.jpg
    1 017,1 KB · Wyświetleń: 200
reklama
Witam, proszę o interpretację, z mężem 3 lata starań, badanie nasienia w załączniku, wizyta u androloga dopiero w maju, ginekolog oznajmiła, iż ciężko o ciąże naturalna z taki wynikami nasienia.
Wyniki są takie sobie, no ale okres abstynencji jest za długi, wiec tak naprawdę niewiele nam mówią :(
Ja radzę powtórzyć badanie i trzymać się wytycznych.
 
jak wyzej, wg mnie za dlugi okres abstynencji zeby te badanie było miarodajne. Moj maz musial badac na biezaco i zawsze zalecano nam 3 dni abstynencji seksualnej i 7 dni przed badaniem odstawienie alkoholu.
 
Tak mąż bierze profertil, wizytę u androloga mamy w maju, wcześniej jeszcze do Pani dr. w klinice niepłodności, mam nadzieję że też coś doradzi, zapisze, wyślę na badania🤔 będąc tydzień temu w poradni niepłodności, Pani dr stwierdziła patrząc na wyniki męża, że prawdopodobnie in vitro będzie dla Nas jedyna szansą 🤔
 
Tak mąż bierze profertil, wizytę u androloga mamy w maju, wcześniej jeszcze do Pani dr. w klinice niepłodności, mam nadzieję że też coś doradzi, zapisze, wyślę na badania🤔 będąc tydzień temu w poradni niepłodności, Pani dr stwierdziła patrząc na wyniki męża, że prawdopodobnie in vitro będzie dla Nas jedyna szansą 🤔
strasznie mnie wkurza coś takiego. Z jakiej racji od razu namawiają na in vitro? OCzywiście, każdy moze wybrać swoją drogę, jak chce od razu in vitro to luz, ale te wyniki nie są przekreślające naturalną ciążę w żadnym wypadku. I nóż mi się w kieszeni otwiera, jak bez żadnego leczenia czy prób od razu na in vitro wysyłają.
 
reklama
Tak, niestety taka opinię otrzymałam od Pani ginekolog, będę ją oczywiście konsultowała z inną Panią dr w klinice niepłodności gdzie jesteśmy z mężem umówieni. Dodam, iż starania trwają 3 lata😩 i rok leczyliśmy się metoda naprotechngiii i wydaje mi się że był to niestety rok stracony 😩
 
Do góry