reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie PLGF/sFLT1 II trymestr

Dołączył(a)
9 Maj 2024
Postów
5
Hej, na początku kwietnia robiła badania prenatalne II trymestru, dopiero dzisiaj dostałam wynik. Wysłano mi tylko tyle, przy badaniu I trymestru zostało wyliczone ryzyko i dostałam je do wglądu. Mam wrażenie że zostałam zignorowana. Czy Wy tez dostaliście tylko wynik badania? Wcześniej wyszło mi wysokie ryzyko stanu przedrzucawkowego dlatego badałam też krew przy kolejnych badaniach.
 
reklama
Te wyniki powinien ocenić lekarz, a nie laboratorium.

Czy Twój lekarz widział te wyniki?
 
Po kilku telefonach w ciągu miesiąca z pytaniem o badanie dostałam tylko ta kartkę i informację że wynik prawidłowy. Przy badaniach I trymestru dostałam opis lekarza i wyliczenia ryzyka.
 
To jest wynik z labu, a nie od lekarza.
Lekarz ci zinterpretował, że jest ok - to co więcej byś chciała?
 
Przy pierwszym trymestrze dostałam interpretację oraz wyliczenie ryzyka na papierze, i to po 2 dniach. Teraz czekałam ponad miesiąc żebu dowiedzieć się ze wynik prawidłowy. Bez komentarza, bez wyliczeń i to dopiero po którymś telefonie z zapytaniem.
 
Przy pierwszym trymestrze dostałam interpretację oraz wyliczenie ryzyka na papierze, i to po 2 dniach. Teraz czekałam ponad miesiąc żebu dowiedzieć się ze wynik prawidłowy. Bez komentarza, bez wyliczeń i to dopiero po którymś telefonie z zapytaniem.
Ale w badaniach drugiego trymestru już się nie wylicza żadnych ryzyk. Jeśli wynik jest prawidłowy to jest ok. Badanie drugiego trymestru to tak naprawdę tylko dokładne usg. Nawet to badania które miałaś nie jest rutynowe a dodatkowe
 
Hej, na początku kwietnia robiła badania prenatalne II trymestru, dopiero dzisiaj dostałam wynik. Wysłano mi tylko tyle, przy badaniu I trymestru zostało wyliczone ryzyko i dostałam je do wglądu. Mam wrażenie że zostałam zignorowana. Czy Wy tez dostaliście tylko wynik badania? Wcześniej wyszło mi wysokie ryzyko stanu przedrzucawkowego dlatego badałam też krew przy kolejnych badaniach.
Badanie krwi nie jest standardem przy USG 2 trymestru, więc zapewne musisz się przejść z wynikami do lekarza


Edit. Ale jakie Ty byś z tego chciała wyliczenia i jaki komentarz lekarza?
 
Badania prenatalne w II trymestrze oceniają co innego, więc nie dostaniesz takich samych wyników.
 
Tylko miło jakby lekarz wyjaśnił to wcześniej, a jedyne co mi mówiono to, że lekarz nie wyliczył ryzyka dlatego nie wysłano wyniku badań i tak przy każdym telefonie z zapytaniem. Czekałam ponad miesiąc mimo tego że e wynik mieli u siebie na następny dzień. Bardziej pomocni sa użytkownicy forum niż pracownicy kliniki, myślę że nie po to płaciłam 800 zl za badania, żeby wątpliwości rozwiązywać tutaj, a nie u spacjalisty. Dziękuję za pomoc.
 
reklama
Badanie krwi nie jest standardem przy USG 2 trymestru, więc zapewne musisz się przejść z wynikami do lekarza


Edit. Ale jakie Ty byś z tego chciała wyliczenia i jaki komentarz lekarza?
Podczas usg lekarz mówił, że wynik krwi pozwoli sprawdzić czy przyjmowanie acardu dało efekty i poprawiło stan łożyska.Z jedno zadanko do wyniku, na pewno by mnie uspokoiło, ponieważ przy usg podczas badania przepływów miałam bardzo słabe wyniki, mimo tego ze przyjmowała acard już od ponad 2 miesięcy.
 
Do góry