reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie połówkowe?

PannaCiekawa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
58
Hej dziewczyny obecnie jestem w 18 tygodniu ciąży i jakoś nie czuje jeszcze ruchów dziecka :/ poza tym nie znam też jeszcze płci, ale nie o tym.. czy możecie mi wytłumaczyć na czym polega badanie połówkowe? Bo mój gin nic na ten temat nie wspominał i kiedy się robi krzywą cukrową w ciąży?
 
reklama
Badanie połówkowe to zmierzenie i obejrzenie wszystkich narządów dziecka. Bardzo dokładne. Również mierzenie przepływów. Krzywa robi się w okolicach 28 tc. Ruchy możesz poczuć dopiero w 23-25 tc wszystko też zależy od tego na której ścianie masz łożysko.
 
Może to Ci rozjaśni o co chodzi i po co jest to badanie:
Jest to bardzo ważne badanie. Poczytaj o badaniach prenatalnych bo oprócz USG mamy tez testy z krwi ( NIPT) itd… może zdecydujesz się na coś innego.
 
Badanie połówkowe to zmierzenie i obejrzenie wszystkich narządów dziecka. Bardzo dokładne. Również mierzenie przepływów. Krzywa robi się w okolicach 28 tc. Ruchy możesz poczuć dopiero w 23-25 tc wszystko też zależy od tego na której ścianie masz łożysko.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Lekarz mówił że łożysko mam na przedniej ścianie :)
 
Może to Ci rozjaśni o co chodzi i po co jest to badanie:
Jest to bardzo ważne badanie. Poczytaj o badaniach prenatalnych bo oprócz USG mamy tez testy z krwi ( NIPT) itd… może zdecydujesz się na coś innego.
O matko zaczynam się bać pomału już tego badania. A prenatalne już miałam robione wcześniej:)
 
Hej dziewczyny obecnie jestem w 18 tygodniu ciąży i jakoś nie czuje jeszcze ruchów dziecka :/ poza tym nie znam też jeszcze płci, ale nie o tym.. czy możecie mi wytłumaczyć na czym polega badanie połówkowe? Bo mój gin nic na ten temat nie wspominał i kiedy się robi krzywą cukrową w ciąży?
Połówkowe to Najważniejsze dokladne badanie dziecka, jego narządów a przedewszystkim serduszka. To że pierwsze genetyczne wyszlo ok nie Wyklucza ze po drodze coś sie nie popsuje niestety

A w tej kolejnej ciąży tez czulam pozniej bo od jakoś 19tyg gdzie łożysko mam na przedniej scianie.
 
reklama
Tak, jak pisały dziewczyny, badanie połówkowe to dokładne badanie dziecka między 18 a 22 tygodniem (najlepiej po 20 tygodniu). Ja robiłam podwojnie, bo na NFZ nie było szczegółowe i wolałam się upewnić. Na tym badaniu powinnaś poznać płeć, bo lekarz ocenia też narządy płciowe.
Jeśli łożysko masz na przedniej ścianie to możesz poczuc malca dopiero za kilka tygodni. Albo jak masz np aktywne jelita- u mnie tak jest o trudno początkowo to rozróżnić:p
A Krzywa cukrowa wykonuje się między 24 a 28 tygodniem.
 
Do góry