reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie połówkowe

Dołączył(a)
29 Marzec 2024
Postów
4
21tc, dziecko ułożone w pozycji przygięciowej(nogi nad głowę, ręce do góry). Na badaniu usg bardzo mało się ruszał, po pół godziny powtórzone badanie, taka sama pozycja i bardzo mało ruchów. Po 2 dniach kontrola usg i takie samo ułożenie dziecka, nic się nie zmieniło. Widać było na badaniu usg że nóżką i paluszkami rusza. Ruchów czuje bardzo mało, łożysko na przedniej stanie. Lekarz na usg nie widzi nic niepokojącego, ale jednak skierował na amniopunkcje ze względu na to ułożenie i małą aktywność.
Kolejne usg po kilku dniach i to samo (mała aktywność, delikatne ruchy)
Czy ktoś miał podobny przypadek?
Lekarz dodał że wody są na dolnej granicy normy. Czy to jest przyczyną że dziecko nie ma jak się przekręcić w brzuchu ?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
 
reklama
Niedostateczna ilość wód faktycznie może być powodem małej ruchliwości dziecka.
Ja tak miałam pod koniec ciąży. Miałam małowodzie, słabo czułam ruchy i stwierdzono, że trzeba wywołać poród. Ale to była ciąża donoszona. W połowie ciąży maluch jeszcze jest... Mały. ;) Także chyba teoretycznie miejsce jeszcze mieć powinien.
 
Do góry