reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie poziomu hormonów

ewaa000000

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Czerwiec 2021
Postów
312
Dziewczyny, proszę o radę.
W czerwcu miałam ciążę biochemiczną.
Wczoraj robiłam sobie badania krwi,przedwczoraj test owulacyjny wyszedł pozytywny więc teoretycznie wczoraj była owulacja (14 DC).
Progesteron wyszedł 0.49 czy to nie za mało jak na fazę okołoowulacyjną? Wysłałam mailem wyniki badań mojej ginekolog ale czekając na odpowiedź chciałam się was poradzić.
LH wyszło 44.0
Estradiol 166.00
FT3 2.82
FT4 1.12
 
reklama
A możesz podać normy dla ft3 i ft4? A badałaś razem TSH?
Masz wynik LH, a robiłaś FSH?

Masz normy dla progesteronu?? Jeśli masz pewność co do owu, to zbadaj progesteron 7 dni po owulacji - wynik będzie najbardziej miarodajny.
 
A możesz podać normy dla ft3 i ft4? A badałaś razem TSH?
Masz wynik LH, a robiłaś FSH?

Masz normy dla progesteronu?? Jeśli masz pewność co do owu, to zbadaj progesteron 7 dni po owulacji - wynik będzie najbardziej miarodajny.
Tsh badałam jakiś czas temu i był w normie.
Co do norm to różnie piszą w internecie według jednych jest w normie a gdzie indziej poniżej.
FSH nie robiłam
 
Ft3, ft4 i tak robi się w komplecie z tsh.
Lh bez fsh też ciężko interpretować.
Najlepiej zrobić w 3dc.

Progesteron za to 7 dni po owu, by stwierdzić czy nie ma niedomogi lutealnej.
 
Do góry