reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie prenatalne w 11 tygodniu ciąży.

reklama
Co do płci.
W drugiej ciąży w 13 TC usłyszałam że najprawdopodobniej jest to dziewczynka, co potwierdzila później doktor prowadząca ciążę. W 20tc na drugich genetycznych od innego lekarza usłyszałam, że ułożenie dziecka uniemożliwia stwierdzenie płci na 100% ale raczej chłopiec.
W 34 TC trafiłam do szpitala i okazało się że synek.

W trzeciej ciąży w 13 TC usłyszałam, że będę miala córkę. W 16 TC miałam amniopunkcje, która potwierdziła kariotyp żeński.

W pierwszej ciąży płeć poznałam w 18tc - synek i jest synek.
 
Pchełka mam nadzieję,ze nie uraziłam Ciebie. Po prostu zaniepokoiło mnie,że lekarze u Was nie informują pacjentki o możliwościach poszerzonych badań, w sensie badanie prenatalne i test z krwi Pappa.
 
Dziewczyny ktoś tu pisał że na tych pierwszych Prenatalnych widział i wiedział już płeć
Serio ? Da się tak wcześnie ?
Serio :) w pierwszej ciąży synek tak się wypiął,ze nie było wątpliwości :) dostaliśmy też zdjęcie :)
W drugiej lekarz nie był pewny,ale nie skupiał się na płci, bo ważniejsze były inne sprawy.
 
Moim zdaniem warto jest te badania prenatalne jednak zrobić. Nawet jesli nie dostaniemy skierowania na badania na fundusz. Badania prenatalne nie sa takie drogie,a jednak dadzą nam wiekszą pewnosć, że wszystko jest w porządku ( albo umożliwia leczenie w przypadkku nieprawidłowości bo przecież można leczyć dziecko również w brzuszku).
Dobry jest test NIMFY
Nieinwazyjny, genetyczny test nowej generacji, który z 99,5% skutecznością wykrywa 18 różnych zespołów wad wrodzonych płodu, m.in. zespół Downa, Edwardsa, Patau. Bezpieczny test dla mamy i dziecka, do wykonania go potrzebna jest próbka krwi mamy, której osocze zawiera materiał genetyczny dziecka. Szybką diagnozę otrzymuje się już w 9 dni.
Więcej informacji jest na tej stronie badanieprenatalne.com/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moim zdaniem warto jest te badania prenatalne jednak zrobić. Nawet jesli nie dostaniemy skierowania na badania na fundusz. Badania prenatalne nie sa takie drogie,a jednak dadzą nam wiekszą pewnosć, że wszystko jest w porządku ( albo umożliwia leczenie w przypadkku nieprawidłowości bo przecież można leczyć dziecko również w brzuszku).
Dobry jest test NIMFY
Nieinwazyjny, genetyczny test nowej generacji, który z 99,5% skutecznością wykrywa 18 różnych zespołów wad wrodzonych płodu, m.in. zespół Downa, Edwardsa, Patau. Bezpieczny test dla mamy i dziecka, do wykonania go potrzebna jest próbka krwi mamy, której osocze zawiera materiał genetyczny dziecka. Szybką diagnozę otrzymuje się już w 9 dni.
Zależy co dla kogo znaczy nie drogie. Prenatalne bez testu pappa to koszt ok. 250zł. Dla jednych to mało a dla drugich bardzo dużo. Nie mówiąc o testach z gatunku Nimfy bo ceny zaczynają się od 1500 zł w zwyż, a to już są dla większości ludzi duże koszty.
I o ile na badania prenatalne polecam wszystkim znajomym wysupłać pieniądze, o tyle tych drugich bez przyczyny bym nie robiła.
 
Do góry