reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie prenatalne

Dołączył(a)
23 Sierpień 2022
Postów
1
Hej mam takie pytanie bo bardzo mnie to obciąża psychicznie,jestem w pierwszej ciąży i chciałabym wykonać badanie prenatalne jednak niestety nie zdążyłam zrobić pierwszego badania ze względu na to,że przekraczam tygodniem a terminy wizyt juz w ogóle przekroczą tygodniem
Jednak chciałabym zrobić drugie badanie prenatalne czy miała któraś z Was podobna sytuacje ?
 
reklama
Hej mam takie pytanie bo bardzo mnie to obciąża psychicznie,jestem w pierwszej ciąży i chciałabym wykonać badanie prenatalne jednak niestety nie zdążyłam zrobić pierwszego badania ze względu na to,że przekraczam tygodniem a terminy wizyt juz w ogóle przekroczą tygodniem
Jednak chciałabym zrobić drugie badanie prenatalne czy miała któraś z Was podobna sytuacje ?
Nie ma sensu robić pierwszych prenatalnych po terminie 13 tc(chyba) bo później już nie da się zobaczyć przeziernosci karkowej, która jest jednym z głównych obserwowanych wtedy rzeczy. Nie bez powodu sa podane widełki tygodni w których można niektore rzeczy określić.
Można po prostu zrobić normalne badanie USG jeżeli ktoś chce.
 
Drugie badanie nazywane jest połówkowym i jak najbardziej możesz je wykonać. Badania prenatalne wykonuje się do 13tyg a połówkowe jak nazwa wskazuje mniej więcej w połowie ciąży.
 
Hej dziewczyny,
Mam skierowanie na badanie USG prenatalne z Lux Med czy wiecie może czy to badanie tez zawiera test PAPPa i betaHCG czy te dwa badania muszę zrobić na własna rękę?
 
Hej dziewczyny,
Mam skierowanie na badanie USG prenatalne z Lux Med czy wiecie może czy to badanie tez zawiera test PAPPa i betaHCG czy te dwa badania muszę zrobić na własna rękę?
W luxmedzie miałam osobne skierowanie na test Pappa. Ale jak to w praktyce wygląda nie wiem bo badanie i z krwi i USG robilam w innym miejscu 😉 nie polecam USG prenatalnego w luxmedzie, w Warszawie to badanie trwa około 8 minut 🤷 i nie każdy lekarz, który wykonuje to badanie ma certyfikat fmf
 
Hej dziewczyny,
Mam skierowanie na badanie USG prenatalne z Lux Med czy wiecie może czy to badanie tez zawiera test PAPPa i betaHCG czy te dwa badania muszę zrobić na własna rękę?
W lux medzie nie łącza usg z wynikami krwi. I przyznaje rację co do tego, że to badanie nie jest takie super dokładne. Ja zawsze chodziłam prywatnie na usg prenatalne, a te lux medowskie traktowałam jako dodatek z mojego pakietu medycznego. Dużo lepiej wykonuje takie badanie lekarz z certyfikatem fmf i łącząc je z badaniami krwi.
 
Do góry