reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie prenatalne

Kenza55

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Marzec 2023
Postów
33
Hej dziewczyny😘 ja tak na szybko z zapytaniem,ponieważ za tydzień mam pierwsze badanie prenatalne a jutro jadę na pobranie krwi i trochę mnie dziwi jedna rzecz, mianowicie dostałam od swojej ( byłej ) Pani Ginekolog skierowanie na takie badanie które wypełniła całe ale nie mam zaznaczone nic z kratek które są poniżej na skierowaniu i teraz pytanie czy one napewno będzie bezpłatne? Ciocia mojego partnera stwierdziła ze tak ponieważ jej synowa w tamtym roku również miała takie badanie i to samo skierowanie i miała za darmo lecz zastanawia mnie czy jeżeli nie mam nic zaznaczone to czy ja również będę miała za darmo?
 
reklama
Badanie prenatalne jest bezpłatne jeżeli występują wskazania. Czyli jedna z rzeczy tam wymienionych, może jest ich więcej, tego nie wiem. Ja zapisując się na badanie, dopytałam czy na pewno należy mi się bezpłatne
 
Ja bym zadzwoniła jutro do miejsca, gdzie będziesz miała robione to badanie i się dopytała.

Ale na logikę, to jeśli nie masz chociaż 1 z rzeczy z tych kratek, to wtedy masz robione prywatnie.
 
Ja bym zadzwoniła jutro do miejsca, gdzie będziesz miała robione to badanie i się dopytała.

Ale na logikę, to jeśli nie masz chociaż 1 z rzeczy z tych kratek, to wtedy masz robione prywatnie.
nie mam żadnej kratki zaznaczonej z tych mały ale ta duża na podpis i pieczątkę już tak wiec tym bardziej tego nie rozumiem
 
Jedna rzecz, to nieumiejętność czytania ze zrozumieniem dokumentów oficjalnych.
Druga sprawa, to po co marnować papier i pisać, że trzeba zrobić badanie, które można sobie zrobić po prostu za pieniądze choćby i codziennie w dziesięciu różnych punktach, skoro żaden świstek do tego nie jest potrzebny. Wystarczy wpisać w komentarzu po wizycie, że zaleca się wykonanie badania takiego i takiego.
 
reklama
to dziwne,dostałam niby skierowanie a nie mam nic zaznaczone z tych karteczek
Przecież jest napisane, że mają pieniądze z UE i z tych pieniędzy KAŻDA ciężarna ma u nich badanie, o ile mieszka w opolskim. A skierowanie jest pewnie potrzebne z powodów formalnych. Gdybyś miała któreś ze wskazań (wiek lub choroby genetyczne), to miałabyś za darmo badanie, ale z ogólnokrajowej ścieżki NFZ a nie z programu. Nie sugeruj się tym, co pisze na ten temat większość kobiet w Internecie, bo one nie były w programie dla woj opolskiego realizowanego przez przychodnie Femmina! Odpowiedzi, które tu padają, dotyczą normalnych uprawnień ciężarnych i krajowej rzeczywistości, w której młoda kobieta bez obciążeń musi sobie płacić za USG rozszerzone. A jeśli nadal masz wątpliwości, to tam zadzwoń albo idź i spytaj, czy badanie jest dla Ciebie płatne.

Edit: Tylko moje wątpliwości budzi, czemu program był do 2020, ale może jest kontynuowany? Baner na jego temat pojawia się od razu na stronie przychodni
 
Do góry