reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie prenatalne

A byłaś u lekarza prywatnie czy na NFZ?

Ja często u mojego prywatnego dostaje kartkę " skierowanie na badania", ale one są 100 % odpłatne.
Moja prywatna ginekolog wystawila mi skierowanie na badania prenatalne, ktore z racji wieku były bezplatne. Podobnie skierowanie do szpitala.
Od prywatnego neurologa dostalam skierowanie na rezonans (jus po ciazy), jednak z zaznaczeniem, ze badanie będzie platne. Skierowanie bylo o tyle istotne, ze gdzies ten moj neurolog musial napisać lekarzowi radiologowi, co go konkretnie interesuje🙂
 
reklama
Moja prywatna ginekolog wystawila mi skierowanie na badania prenatalne, ktore z racji wieku były bezplatne. Podobnie skierowanie do szpitala.
Od prywatnego neurologa dostalam skierowanie na rezonans (jus po ciazy), jednak z zaznaczeniem, ze badanie będzie platne. Skierowanie bylo o tyle istotne, ze gdzies ten moj neurolog musial napisać lekarzowi radiologowi, co go konkretnie interesuje🙂
Ale na rezonans i chyba tk zawsze trzeba mieć skierowanie, nawet prywatnie. I chyba na rtg, ale pewna nie jestem 🤔
 
Aby badanie było bezpłatne, musi być wpisany powód tego badania na skierowaniu. Ja z racji wieku, mimo że oczywiste z nr PESEL, musiałam wracać do ginekologa żeby dopisał na skierownaiu , że powodem jest wiek > 35 r.ż. Inaczej musiałabym zapłacić. Skierowanie było od lekarza prywatnego.
 
reklama
Do góry