reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

badanie prenatalne

malena164

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Grudzień 2017
Postów
678
Miasto
Rzeszów
hey dziewczyny czy robiłyście badanie prenetalne ? Mam 24 lata w 11 tyg jestem ciązy i lekarz zaproponował mi ze mogę zrobić sobie prywatnie takie badanie z krwi kosztuje ono ok 200 zł czy wy tez robiłyście to badanie ?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja robiłam badania prenatalne, bo lekarz mi wskazał. Sama z siebie nie wiedziałabym, że muszę je wykonać. Badania wykonywałam w Bielsku Białej w klinice Galena i jestem zadowolona z jakości usług w klinice.
Ja w obydwu ciążach robiłam. Pierwsze dziecko urodziłam w wieku 24 lat. Robilam to tylko dla własnego spokoju i uważam że warto. Gdyby coś się nie daj Boże z dzieckiem działo to lepiej wiedzieć wcześniej. Ale ja robilam usg prenatalne a nie badanie z krwi. Bo to badanie z krwi to głównie statystyka.
 
Ja robiłam wszystkie ważne usg oprócz tych zwykłych na każdej wizycie
USG genetyczne w 12 tyg polowkowe w 20 i to po 30 tyg,( 3 trymestru)
Pamiętaj że tylko lekarz z dobrym sprzętem i certyfikatem je robi


Z krwi nie robiłam bo często to tylko statystyki

Szkoda kasy zrób same usg prenatalne
Bardzo ważne są ponieważ często mozna pomoc dzidziusiowi jeszcze nawet w brzuszku żeby się urodził zdrowy:-)
Albo wiedzieć na czym się stoi aby po porodzie szybko zaczac działać.
I dla własnego spokoju;)
 
usg również będę miała robione tylko zastanawiam sie nad badaniem z krwi
Te z krwi odpuść sobie.
Mam troszkę starszy PESEL jak Ty, z krwi tez robiłam i jak zobaczyłam jak jest sprawdzany to zalowalam pieniędzy.
Po usg musisz w przeciągu 24 h wybrać się na badanie krwi u lekarz porównuje usg z tym z krwi wpisuje w jakiś problem, który ponoć wyklucza choroby.
Szkoda kasy;)
 
hey dziewczyny czy robiłyście badanie prenetalne ? Mam 24 lata w 11 tyg jestem ciązy i lekarz zaproponował mi ze mogę zrobić sobie prywatnie takie badanie z krwi kosztuje ono ok 200 zł czy wy tez robiłyście to badanie ?
A ja robiłam i usg i badanie z krwi (zresztą u mnie to standart) i nie żałuję. Moze to i statystyki, ale ja przynajmniej mam głowę spokojna. Gdyby wyszło wysokie ryzyko to można zrobić dodatkowe badania. Amniopunkcja lub nifty.
 
A ja bym poszła na USG prenatalne - i jeśli wszystko będzie w porządku, to badanie z krwi bym odpuściła. Natomiast jeśli wyjdą nieprawidłowości (brak kości nosowej, duże NT itp.) - to bym zastanowiła, co mi da wynik badania i czy byłabym gotowa usunąć ciążę (jeśli odpowiedź brzmi "tak", to bym badanie z krwi zrobiła).
 
reklama
Rzeczywiście panuje pogląd, że np. pappa, to statystyka, która na dodatek często zawodzi. Ja początkowo nie planowałam jej robić, jednak na usg w 13 tc wyszły pewne nieprawidłowości i wspólnie z lekarzem stwierdziliśmy, że warto zrobić pappe. Po wizycie trafiłam do szpitala, gdzie w ostatnim możliwym dniu 13+6 wykonano mi to badanie. Wcześniej miałam też konsultacje z genetykiem i ta pappa była tak naprawdę dla "uspokojenia sumienia". Wszystkie wyniki wyszły dobrze i poza wcześniej stwierdzoną wadą dziecko miało i rzeczywiście urodziło się zdrowe. Te badania dały mi poczucie spokoju i zwiększyły moją pewność, że córka urodzi się zdrowa. Osobiście myślę, że jeśli usg wyjdzie Ci dobrze, to nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań. Jeśli jednak wyjdą jakieś nieprawidłowości, to warto zweryfikować to dodatkowymi badaniami.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry