reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie szyjki macicy

Dołączył(a)
9 Wrzesień 2019
Postów
3
Witam wszystkich!
Jestem tu nowa i chciałabym zwrócić się do Was z pytaniem. W tym miesiącu postanowilam zacząć badać szyjke macicy. Przeczytałam mnóstwo artykulow na ten temat i wiem, ze wymaga to wprawy ale ciezko jest mi określić parametry. Badanie na poczatku robiłam 2razy dziennie rano i wieczorem w drugiej polowie cyklu w pozycji kucajacej/siedzącej. Zauważyłam, mimo wyczytanych informacji, szyjka powinna być nisko i twarda, że u mnie tak nie jest. Szyjka jest daleko muszę sie postarac zeby ja dosiegnac, jest jakby rozpulchniona (miekki obwod, rozpływający się). Problem tez w tym ze każdego dnia jest inna raz twardsza o mniejszej średnicy raz bardzo miekka. Występuje to naprzemian. Co do wysokosci tez jest roznie. Otwarcia czy domkniecia tez nie jestem w stanie określić. Dotykając ujscia szyjki jest tam kreseczka ktorej brzegi sa raz twardsze raz miekksze jakby splaszczone, ale nie wyczuwam tam zadnego otworku. Moje pytanie brzmi czy moga być takie zmiany w jednej fazie? Czy moze to zalezec od pory dnia? Czy moze robie cos nie tak? Za chwilę powinnam mieć miesiaczke.
 
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję za odpowiedzi. Też zastanawiałam się czy to dobry pomysł ale po przeczytaniu kilku artykulow stwierdzilam ze sprobuje. Zapewniano ze bedzie łatwo, ale tak nie jest i dam sobie spokój.
W zależności od pory dnia szyjka może sie różnie zachowywać - rano po nocy jest bardziej rozluźniona jak i całe ciało.
Generalnie, to poradziłabym ci żebyś odpuściła sobie badanie szyjki - zbyt częste i intensywne "grzebanie tam" sprzyja infekcjom i podrażnieniom. Może skup się na ocenie śluzu, zmianom w organizmie w zależności od fazy cyklu, jeśli masz też ochotę i możliwość to mierz temperaturę o stałej porze rano po przebudzeniu.
 
Dziękuję za odpowiedzi. Też zastanawiałam się czy to dobry pomysł ale po przeczytaniu kilku artykulow stwierdzilam ze sprobuje. Zapewniano ze bedzie łatwo, ale tak nie jest i dam sobie spokój.
 
Rozwiązanie
Do góry