reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie szyjki różne fazy cyklu

Lilka2304

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2019
Postów
820
Czy ktoś zna się na badaniu szyjki jestem 6 dni przed @ w środku jestem troszeczkę opuchnieta tak czuję a szyjke to ledto czubkiem największego palca mogę dotknąć może to oznaczać że ten cykl się udał gdzies czytałam że przed @ szyjka powinna być niziutko
 
reklama
Bardzo dziękuję za odpowiedź jeśli w tym cyklu się udało to mega się zdziwie bo było mało przytulnek [emoji23] a mój chlopak ma tylko % zdalnego nasienia do zapłodnienia a od dłuższego czasu ta szyjka jest wysoko a dziś jeszcze wyżej @ za 6 dni [emoji53]
Ja w pierwszym cyklu starań miałam nisko szyjke tzn mogłam dosiegnac. A w drugim cyklu była wysoko i jej nie siegalam:) dziś 19tc:)
 
A czy badasz się regularnie? Po jednorazowym badaniu szyjki nie da się nic wywnioskować. Podobno szyjka po zapłodnieniu i przed okresem jest taka sama, a pewne zmiany zachodzą dopiero w okolicach spodziewanej miesiączki. Z kolei ja ze swoich obserwacji w tym cyklu (obserwuje się prawie rok) zauważyłam ze szyjka nie obniżyła się aż tak, jak to ma miejsce zwykle przed okresem i dwa dni temu dowiedziałam się ze jestem w ciąży. Ale bardziej od położenia, zauważyłam, że jest szczelnie zamknięta, wręcz zaciśnięta. Natomiast ta zmiana jest na tyle subtelna, że gdybym nie miała porównania z poprzednimi cyklami to ciężko byłoby mi to ocenić. Dodam jeszcze, że położenie szyjki zależne jest od pory dnia, dlatego przy regularnym badaniu, robi się je zawsze o tej samej porze (np rano albo wieczorem)
 
Badań się w różnych cyklach przed @ w trakcje po przed owu i chwilę po w tym miesiącu po owu ona jest ciągle wysoko dziś to już bardzo ledwo ja dotykam i jest zamknięta i tak jak by skierowana w stronę pleców. A wejście palcem było ciężkie bo strasznie ciasno nie tak jak zawsze
A czy badasz się regularnie? Po jednorazowym badaniu szyjki nie da się nic wywnioskować. Podobno szyjka po zapłodnieniu i przed okresem jest taka sama, a pewne zmiany zachodzą dopiero w okolicach spodziewanej miesiączki. Z kolei ja ze swoich obserwacji w tym cyklu (obserwuje się prawie rok) zauważyłam ze szyjka nie obniżyła się aż tak, jak to ma miejsce zwykle przed okresem i dwa dni temu dowiedziałam się ze jestem w ciąży. Ale bardziej od położenia, zauważyłam, że jest szczelnie zamknięta, wręcz zaciśnięta. Natomiast ta zmiana jest na tyle subtelna, że gdybym nie miała porównania z poprzednimi cyklami to ciężko byłoby mi to ocenić. Dodam jeszcze, że położenie szyjki zależne jest od pory dnia, dlatego przy regularnym badaniu, robi się je zawsze o tej samej porze (np rano albo wieczorem)
 
I robię zawsze wieczorem
A czy badasz się regularnie? Po jednorazowym badaniu szyjki nie da się nic wywnioskować. Podobno szyjka po zapłodnieniu i przed okresem jest taka sama, a pewne zmiany zachodzą dopiero w okolicach spodziewanej miesiączki. Z kolei ja ze swoich obserwacji w tym cyklu (obserwuje się prawie rok) zauważyłam ze szyjka nie obniżyła się aż tak, jak to ma miejsce zwykle przed okresem i dwa dni temu dowiedziałam się ze jestem w ciąży. Ale bardziej od położenia, zauważyłam, że jest szczelnie zamknięta, wręcz zaciśnięta. Natomiast ta zmiana jest na tyle subtelna, że gdybym nie miała porównania z poprzednimi cyklami to ciężko byłoby mi to ocenić. Dodam jeszcze, że położenie szyjki zależne jest od pory dnia, dlatego przy regularnym badaniu, robi się je zawsze o tej samej porze (np rano albo wieczorem)
 
reklama
Miałam podobne odczucia i jestem w ciąży ;) jeśli faktycznie masz porównanie z innymi cyklami i czujesz ze jest inaczej, to może być coś na rzeczy.
 
reklama
Do góry