reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

badanie usg główki

WITAM.Moja coreczka urodzila sie o czasie ,dostala 10punktow abgara.
Moja intuicja nie dawala mi spokoju ,ze cos jast nie tak. Mialam przeczucie,ze jest zbyt wiotka,nie siedziala sztywno jak miala 6 m-cy. dowiedzialam sie od lekarzy ,ze nie musi. Szeroka morma-uslyszalam. Dla swietego spokoju zrobiono jej usg przezciemiaczkowe. okazalo sie.ze ma zbiorniczek plynu podpajeczynowki. Czekala mnie tomografia celem poszerzenia diagnozy. W Czestochowie byla okrutna-jak sie pozniej okazalo niewlasciwa. w tym samym dniu wyjechalysmy do kliniki w lodzi. okazalo sie,ze to nadsiodlowa torbiel podpajeczynowki. musiala coreczka byc poddana operacji w niedlugim czasie. Bylam zrozpaczona, mialam szczescie,trafiajac do Katowic-ligota do docenta Mandery. To on przeprowadzil operacje i Bogu dziekuje udala sie. Musimy kontrolawac stan poprzez wykonanie rezonansu magnetycznego, coreczka swietnie sie rozwija. Chodzi do przedszkola.:-) Jezeli moge sluzyc pomoca komukolwiek-zawsze pomoge rada,doswiadczeniem. Jeszcze jedno mamy taka niesamowita intuicje,cokolwiek wsa niepokoi pytajcie swoich lekarzy,nie dajcie sie zbyc. Pozdrawiam:-D
 
reklama
Mój synek urodził sie w 36 tygodniu ciąży miał robione w szpitalu robione usg głowy wyszło dobrze ale póżniej na kontroli w poradni noworodka w nowym targu miał robione drugi raz ale też dobrze wyszło :-)
 
Witam serdecznie,

Uprzejmie proszę o pilną interpretację wyniku USG OUN przezciemiączkowego mojego synka:
Rogi przednie zaokrąglone, lewy nieco szerszy.
W całości układ komorowy nieprzemieszczony.
Przestrzeń podogonowa na podstawie i sklepistości mózgu – obustronnie symetrycznie szer. 7 mm. Struktury mózgowia o typowej echogeniczności.

Lekarka powiedziała, że wynik będzie do kontroli. Ale nic poza tym.
A my umieramy ze zmartwienia. Co to może być?

Dodam, że synek został skierowany na nie po zaobserwowaniu zbyt szybkiego przyrostu obwodu głowki- urodzony z obwodem=36 cm, w 3 msc=40 cm, w 4msc=44 cm a w 7msc=47 cm, urodził się w 38 tyg. ciąży przez CC, Agar=6/7 – miał problemy z oddychaniem (płytki oddech) i dlatego przez parę godzin był podłączony do CPAP. Przezciemiączkowe badanie USG po urodzeniu szpitalu nie wykazało żadnych zmian, jedyne co było zaznaczone to że lewy róg czołowy zaokrąglony.

Bardzo się martwimy prosimy o poradę, co to może oznaczać???
Co powinniśmy robić?

Zaniepokojona Mama
 
Ja nie jestem znawcą USG. Jedyne co mogę Ci powiedzieć to, że u nas są zaookrąglone rogi. Powiedziano mi, że jest to ślad po niedotlenieniu. Dodam, że moja córka przyszła na świat w 27 tyg, w ciężkiej zamartwicy, niedotleniona, miała wylew III stop. Obecnie ma 14 mies (korygowane 11). Ostatnie USG miała robione 7 miesięcy temu. U nas są poszerzone komory (po wylewie) i te zaookrąglone rogi. Obraz USG obrazem, a rozwój dziecka to drugie. Dodam, ze Tośka fajnie się rozwija. Ja bym o interpretację zapytała lekarza, nawet pediatrę.
 
Ja nie jestem znawcą USG. Jedyne co mogę Ci powiedzieć to, że u nas są zaookrąglone rogi. Powiedziano mi, że jest to ślad po niedotlenieniu. Dodam, że moja córka przyszła na świat w 27 tyg, w ciężkiej zamartwicy, niedotleniona, miała wylew III stop. Obecnie ma 14 mies (korygowane 11). Ostatnie USG miała robione 7 miesięcy temu. U nas są poszerzone komory (po wylewie) i te zaookrąglone rogi. Obraz USG obrazem, a rozwój dziecka to drugie. Dodam, ze Tośka fajnie się rozwija. Ja bym o interpretację zapytała lekarza, nawet pediatrę.

Czy mogę prosić Panią o kontakt? Mam kilka pytań
 
Do góry