reklama

Badanie usg na śląsku!!

Temat na forum 'Poleć szpital, lekarza, położną' rozpoczęty przez MadziQ66, 3 Styczeń 2011.

1. MadziQ66

MadziQ66 Początkująca w BB

Witam serdecznie,
    Mój lekarz polecił mi zrobienie usg w Genomie w Rudzie Śląskiej.Wiem jaki jest koszt badania a mianowicie 250zł z opisem i zdjęciami a za płytkę trzeba dopłacić 20zł.Może któraś z was robiła tam usg i chciałabym się dowiedzieć ile trwa tam takie usg(bo idąc na takie badanie 2d do normalnej placówki ze skierowaniem to trwa ono góra10-15min)i czy ono jest 2d czy 3d??Oraz czy może któraś z was robiła usg w Ado medzie i jakie tam robią usg(2d czy 3d,4d)i jaka jest tam cena??Proszę o odpowiedzi gdyż to moja pierwsza ciąża i nie jestem zbyt obcykana w tych tematach[​IMG] [​IMG]

2. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

ja robiłam dwukrotnie (w 12tc i 20tc) ale w Katowicach w Feminie na ul. Królowej Jadwigi. Miałam skierowanie od gina, więc nic nie płaciłam za pierwsze, tylko za płytkę 30 zł. Usg trwało około 30 minut. Drugie usg w 20tc miałam łączone 2d z 4d, więc musiałam dopłacić 130 zł za to 3d. To usg trwało około 40 minut- mówię o usg + wyjaśnienie przez lekarza. Ogólnie z Feminy byłam zadowolona.

3. reklama
  4. zanka07

zanka07 Fanka BB :)

polecam centrym medyczne doktora sodowskiego na piotrowickiej w Katowicach.
    zwłaszcza dr cnotę :-)
    ceny podobne ale sprzęt mają najlepszy w okolicy !!

Centrum Medyczne

5. elle_79

elle_79 Początkująca w BB

Witam,
    robiłam tam usg w 11tyg. ciąży, Pani doktor bardzo dokładnie opisywała wszystko dotyczące dzieciątka, tą placówkę polecił mi mój ginekolog, twierdząc ,że dokładnie opisują najważniejsze parametry, tak,żeby on mógł ocenić czy wszystko w porządku z dzieciątkiem, teraz w środę jadę na usg w 20 tyg. dam znać jak to teraz wygląda z płytką :) Pozdrawiam

6. Madzia_33

Madzia_33 Mama Julki i Krzysia !!!

Dr Cnota to jeden z pionierów 3d na Ślasku Wiem ze pracował tez kiedys w rudzie a teraz napewno w katowicach tak jak pisała któras dziewczyna powyzej. Ceny sa nistety wysokie.. Badanie trwa róznie od 15 do 30 min jesli wszystko Ok

ja robiłam 3krotnie w Provicie w katowicach i tez jestem zadowolona . Miałam 2 razy skierowanie od gina i płaciłam tylko za płytkę
    Trzecie badanie wpo 30 tyg jst juz patne bo nie obejmuje je skierowanie

7. MadziQ66

MadziQ66 Początkująca w BB

Do elle_79

No mi też polecił mój ginekolog tą placówke tylko że on niema powiązania z nią dlatego musze zrobic to badanie odpłatnie.Też bede miała je robione w 20 tygodniu ciąży a z tego co sie naczytałam to własnie w tym tygodniu robi sie te najdokładniejsze opisy:)No to czekam na twoją relacje ile trwało to badanie oraz czy miałas całe badanie w 2d??Pozdrawiam:)

8. zanka07

zanka07 Fanka BB :)

robiłam tam badanie genetyczne: pierwsze, w 12 tygodniu, trwało około 40 minut - 250 zł
    drugie w 20 tygodniu trwało krócej bo z małym było wszystko ok - 280 zł
    w 30 tygodniu idę na 3 genetyczne i zrobię także 3/4D.
    Placówka jest droga ale ja osobiście na tym akurat nie będę oszczędzać.

Dr Cnota nadal pracuje także w Szpitalui Miejskim w Rudzie.

9. kkasia79

kkasia79 Aktywna w BB

Salubris Zabrze, ul. Wolności. 220 zł - nie wiem czy w tej cenie jest płytka z nagraniem bo ja miałam skierowanie i płaciłam za samą płytkę 30 zł. Mi robił 2d, ale sprzęt miał też do 3d. Badanie trwało jakieś pół godziny, lekarz dał opis a także fotki które popstrykał.

10. reklama
  11. eddi29

eddi29 MamaZosiaszka

Ja miałam badania prenatalne robione w Feminie w K-ce i nie polecam dr Szwaczkę. Zrobił mi wielką przykrość, uwarzam go za nieludzkiego, nie polecam....

12. ciężarówka

ciężarówka Początkująca w BB

genom to chyba najdroższe miejsce na robienie tego typu badań ;)
    ja przed podjęciem decyzji obdzwoniłam wszystkie śląskie placówki i najbardziej przypadła mi do gustu katowicka FEMINA.
    W genomie cena to 250 pln, ale ze badanie 2d z diagnozą... w feminie z kolei, płacisz 180 pln + 30 pln CD, - za to samo ;) Jeśli jednak dodatkowo zapragniesz badania 3d/4d, to dopłacasz kolejne 90 pln, czyli max zapłacisz 300 pln ;-)
    (w rudzie śląskiej razem z 3d wychodzi 350).
    Plusem feminy jest to, że jeśli zdecydujesz się na opcję z 3d/4d... a dziecko wystawi dosłodnie dupę i nie będzie chciało pokazać twarzy, to odpuszczają wersję 3d/4d i zwracają kasę (bo płaci się z góry).

pozdrawiam ;)

Poleć forum