reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bajki... Czy wasze dzieci ogladaja bajki...

U nas w domu telewizor chodzi prawie non stop - ach ten tatuś:wściekła/y:. Ale Ingunia się tym w ogówle nie interesowała z wyjątkiem reklam Biedronki:-) i żarcia dla kotów:-D.

Ale niestety w dzień siedzi z nią moja mama i babcia pokazała jej, że w telewizorze są bajki:wściekła/y:. I od dwóch tygodni mała domaga się misia albo "koka" (kotka). Bardzo mi się to nie podoba, bo chciałam, żeby jak najdłużej dziecko nie interesowało się telewizją. Uwielbia książeczki, malowanie farbami i kredkami oraz inne zabawy i nie chcę, żeby przyzwyczajała się do oglądania telewizji.

Czytałam, że robiono badania i okazało się, że dzieci, którym od ukończenia 3 lat puszczano programy przeznaczone dla ich wieku, rozwijały się szybciej i lepiej niż dzieci, które nie oglądały Teletubisiów, Ulicy Sezamkowej czy t.p.
Natomiast jeśli chodzi o dzieci młodsze - to wręcz przeciwnie - oglądające bajki były potem słabiej rozwinięte intelektualnie od swoich rówieśników w szkole. Dlatego chciałabym utrzymać Ingunię z dala od bajek jak najdłużej się da - może chociaż do 2,5 roku:baffled:
 
reklama
Dziewczyny w Lidlu sa płyty z bajkami za 9,90 w tym Teletubisie:))):tak::tak::tak:

u nas mala już wie że oglada rano i po kolacji..jakoś łatwo jej poszło tłumaczenie..mam nadzieję że juz tak zostanie :)))

ale sie strasznie rozgadała...i wydaje mi sie że to wpływ bajek właśnie:-D
 
moj tez lubi ogladac bajki, staram sie mu wlaczac tylko misia w niebieskim domu, elmo i sezamki ale to i tak duzo :/ z muzyki lubi najbardziej rockową, ale trudno sie dziwić skoro codziennie tatuś go
"katuje" przy kąpieli swoją twórczością :)
 
Co do muzyki to tez sie dopiero dowiedzialam ze na programi Vh1-muzyczny program codziennie od 8 rano jest lista z piosenkami dla njmlodszych .Polecam nazywa sie ROCK YOUR BABY sa piosenki takie jak Bebe Lili a tu jest strona Rock Your Baby

A na polsacie jest nowy kanal bajkowy :tak:BBC CBeebies
 
Nasza Karolinka uwielbia bajki, a oczywiście jak każda mama obiecywałam sobie, że przynajmniej do 2 latek nie będę jej puszczać :zawstydzona/y:
Niestety nie udało się, staram się przynajmniej jakoś ograniczać, maksymalnie jedna bajeczka dziennie:tak:
 
hejka :)
u nas podobnie , tzn . maly jak sie obudzi to krzyczy - baja! :dry: a my co? rano do roboty , wiec zeby go nie draznic to te bajke mu wlaczamy - wiem ze to nie jest zbyt wychowawcza metoda ( tak maly nas sobie wychowal..) , ale same rozumiecie :sorry:
natomiast pozniej (seria do 8 rano na minimini i swinka pepa ok 10 chyba przy 2 sniadaniu) , az do godziny 18-19 nie ogladamy wogole telewizora . Problemu wiec z tego nie robimy...
Natomiast ostatnio maly domaga sie zeby grac z tata w wiedzmina.... szokuje nas "malpowaniem" - wyciaganiem mieczy , atakami , skradaniem sie , popijaniem wyimaginowanych eliksirow itp...:szok: Jesli tata nie chce grac ( Szymek siedzi u niego wowczas na kolanach ) to jest przeokropna rozpacz:wściekła/y:placz a raczej wycie!!!
Nie bardzo wiem co z tym robic , wiec kazdorazowo symulujemy awarie komputera i odwracamy jego uwage puzzlami....Czasem skutkuje , czasem nie...
 
U mnie nie ma bajek, nie ma telewizora...
Jak włączałam na kompie to zwiewał od bajek. A właśnie tak myślałam że takie edukacyjnie może by mu się spodobały, ale nie. Więc chyba wygląda że będzie do przedszkola bezbajkowy... ;-)
 
Wojtek zaczął oglądać bajki jak miał rok i 8 miesięcy. Oczywiście zaczęlismy od Teletubisiów:-p. Teraz ogląda głównie wieczorynki czasem jak nie zdązymy na wieczorynkę to właczamy mu płytę na dvd. Czasem, choć na prawde rzadko oglada bajke w ciągu dnia. No ale oczywiście jak jest taka potrzeba, zeby Tuśka czyms bez reszty zając a na to najlepsze są bajki. nadal bardzo lubi Teletubisie ale też strażaka Sama, listonosza Pata, psotyty dudusia wesołka. ma też bajki o autobusach, autach i klasykę disneya ( myszka mimi, kaczor donlad), wetwrynarz Fred. Lubi tez Gumisie ale bez przesady. Raz Wojtek się na dudusiu wesołu wystraszył i rozpłakała( było cos o potworze). Przymierzam się do zakupu bajek bob budowniczy, bracia koala i epoka lodowcowa, nemo i mój brat niedźwiedź. Chcę kupic nowe bajki bo te juz mi się znudziły:-p:zawstydzona/y:

Julka ma 5 miesięcy ale juz kuka w telewizor. Coś mi się wydaję, że nie uda nam się tak długo wytrzymac bez TV jak z Wojtkiem.
 
reklama
Cześc u mnie jest znowu odwrotna sytuacja chociaż czasem bardzo bym chciała to Niunia nie ma ochoty na bajki za to muzyka może być 24/24 jak tylko słyszy muzyke to tańczy non stop i żeby się zmęczyła to byłby sukces,ale o zmęczeniu nie ma mowy.nie wiem co zrobić w tej sytuacji gdyż kiedy my z mężem chcemy obejżeć coś innego jest w domu wielki bunt i pyskowanie po swojemu.Laura jest niesamowicie żywym dzieckiem i nie ma minuty aby usiadła na pupie nawet do karmienia muszę ją zapinać na siłe w krzesełku.Pomocy.:-(
 
Do góry